Ünlü Yöneticiden Yıl Sonu İçin Ethereum Tahmini: PoS Fark Yaratacak

261
Kripto para borsası BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes, Ethereum (ETH)’un yıl sonuna kadar 10 bin doları geçeceğini söyledi. Yönetici, ETH’nin hisse kanıtı (PoS) modeline geçişinin, kurumsal çekiciliğini büyük ölçüde artırma potansiyeline sahip bir tahvile benzeyeceğini iddia etti.

Yönetici, Ethereum’a daha fazla yatırım yapmayı planlıyor

Hayes, portföyünün en az dörtte birinin ETH’den oluştuğunu ve uzun süredir beklenen PoS modeli öncesinde yatırımını artırmayı planladığını söyledi. ETH, bu yıl şimdiye kadarki en yüksek seviyesi olan 3.500 dolar civarında işlem görüyor. Ethereum, bu yıl  2.0 ve 1.0 zincirlerini birleştirmeye ayarlandı ve ardından tokenin madencilik yerine stake etmeyi ödüllendiren bir PoS mekanizmasını benimsemesi bekleniyor. Hayes bir blog yazısında, ilk tahminlerin, böyle bir modele geçişte ETH’nin yıllık getirisinin yüzde11’e kadar ulaşabileceğini ve dolayısıyla da geleneksel borç piyasalarının sunduğu her şeyden çok daha yüksek olabileceğini gösterdiğini vurguluyor. Yönetci, potansiyel getirilerin büyük miktarda kurumsal sermaye çekmesini ve bu yıl ETH fiyatlarını yeni zirvelere fırlatmasını bekliyor.
 Ethereum, PoS değişimi beklentisiyle şimdiden olumlu fiyat hareketi gördü. ETH, Mart ayına kadar yaklaşık yüzde16 arttı ve en son bu yıl 3500 civarında en yüksek seviyesine ulaşmayı başardı. PoS modelinin, ETH’nin hesaplama ve enerji gereksinimlerini neredeyse ortadan kaldırması ve ekossitemi kriptonun yüksek çevresel maliyetini inceleyen düzenlemelerle daha da uyumlu hale getirmesi bekleniyor.

  ”İndirimli nakit akışı modeli”: Ethereum, 6.100 dolara ulaşabilir

Bloomberg analisti Jamie Coutts, indirimli nakit akışı modeline göre ETH fiyatının 6.100 dolar seviyelerine ulaşabileceğine inanıyor. Analist, Ethereum’un, “eşsiz bir öz sermaye, emtia ve parasal özellikler karışımına” sahip olduğunu belirtiyor. İndirimli  nakit akışı modeli, şirketlerin yatırım ve iş fırsatlarının çekiciliğini belirlemek için kullandıkları bir araçtır. Model, yatırım için belirli bir süre boyunca gelecekteki tüm nakit akışlarının tahminini gerektirir. Coutts, yürütme katmanı ve fikir birliği katmanı “Merge” konusunda da iyimser. Bu sistem, kullanıcıların ETH’lerini stake etmelerine ve bundan gelir elde etmelerine olanak tanır. Ethereum işlem ücretlerinin şaşırtıcı bir şekilde  yüzde 30’u staker’lara dağıtılacak.
Analist: Ethereum Rakibi Altcoin 2022'ye Damgasını Vuracak
 
Bu nedenle, artan ETH talebi, daha yüksek ücretlere ve daha yüksek ödemelere yol açacak. Mevcut performansına göre, Ethereum ağı 2022’de 12,7 milyar dolarlık ücret üretmeye hazırlanıyor. Kripto para koruma fonu işleten başka bir piyasa analisti Ryan Allis, indirimli nakit akışı modeline göre ETH piyasa değerlemelerinin 832 milyar dolar değerinde olduğuna inanıyor. Ocak 2022’deki Ethereum işlem ücretlerinin 1.3 milyar doları aştığını belirtiyor.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Thecryptobasic.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku