Analist Görüşü: Kripto Para Piyasasındaki Ralliler Kısa Süreli Olacak!

26

Kripto piyasalarında bulunan tüm kripto para birimlerinin piyasa değeri yüzde 0,80 artış göstererek 1,06 trilyon dolar seviyesine yükselirken, kripto para piyasası bugün kısmen yeşilde işlem gerçekleştiriyor. Ancak, bazı kripto para birimlerinde hafif bir düşüş yaşandığı da görülmekte.

Kripto para uzmanı yükselişlerin bir süre daha devam edeceğini söylüyor

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Solana ağında yaşanan ve 7 binden fazla cüzdanı açığa çıkaran en son hack olayının ardında, blockchain ekosisteminin yerel altcoin’i SOL birkaç istisnadan biri. Bugünün hem lider kripto para Bitcoin, hem de Ethereum’daki kazanımlarının önemli olduğu belirtiliyor. Analistlere göre, her ne kadar bir ayı piyasası rallisi olsa da, yukarı yönlü momentum muhtemelen kısa bir süre daha devam edecek.

Önde gelen borsa adreslerinde daha fazla kripto para tutulduğu ve piyasanın, gelecekteki fiyat hareketinin yönünü belirleyeceği bir kırılma noktasına yaklaştığı bildiriliyor. FED’in faiz artırımını ve durgunluğu çevreleyen korkulara rağmen, kripto piyasası yükseliş yaşamaya devam etti. Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Tayvan’a yaptığı seyahat sebebiyle bazı endişelerin dile getirilmiş olmasına rağmen, bu endişelerin artık olmadığı aktırılıyor. Genel kripto piyasasına bakıldığında ise analistler, bir piyasa rallisi yaşandığını söylüyor.

Kripto uzmanı CryptoBirb, kripto piyasasındaki artışın kısa bir süre daha devam edeceğini söylüyor. Kripto para birimlerinin yalnızca yüzde 7’si şu anda 200 günlük hareketli ortalamanın(EMA) üzerinde işlem görmeye devam ederken, bu oran 50 günlük hareketli ortalamanın yüzde 80 üzerinde yer alıyor. Fiyatlarda yaşanan bu artışların, ayı piyasasının bir parçası olan bir ayı piyasası rallisini ifade ettiği bildiriliyor. Uzman, muhtemelen düzeltmeden önce piyasanın bir süre yükseleceğini tahmin ediyor.

Teknik yükseliş sinyali gösteriyor

Lider altcoin projesi Ethereum En İyi Borsası ve Borsa Dışı Holdingler verilerinde, zincir üstü platform Santiment tarafından sağlanan verilere göre, yatırımcılar varlıklarını sattıkça, en iyi borsalar tarafından tutulan Ethereum miktarının arttığını gösteriyor. 2022 yılının başından bu yana, yatırımcılar varlıklarının önemli bir bölümünü büyük borsalara sattılar.

Mayıs 2021’den bu zamana kadar ilk kez, ilk 10 borsa adresinde şu anda 7 milyondan fazla Ethereum bulunuyor. En iyi ETH borsa varlıklarının düşmesinin ise, Ethereum fiyatı adına olumlu bir gösterge olacağı belirtiliyor. Zincir üstü platformu Santiment tarafından aktarılanlar ise şu şekilde:

Ethereum, en iyi borsa adresleri tarafından tutulan arzının arttığını gördü, bu da yatırımcıların 2022 yılına ait senaryoları sırasında varlıklarını büyük borsalara boşaltması açısından mantıklı. Yükseliş sinyali olarak en iyi ETH değişim adresi varlıklarındaki düşüşü takip edin.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coinpedia
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku