Popüler Analist Açıkladı: Ethereum 2 Bin Dolara Yükselecek!

130

Kripto para piyasası Ağustos ayını yükseliş notuyla açtı ve şimdi tüm büyük kripto para birimleri yeşil renkte yanıp sönüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile birlikte, lider altcoin Ethereum (ETH) fiyatı da kritik fiyat seviyesini kazandı.

Ethereum fiyatı kritik seviyelerde

Bu arada Michael van de poppe, son teknik analiz oturumu sırasında Ethereum (ETH) konusundaki yükseliş beklentisini dile getirdi. Analiste göre, Ethereum fiyatı 1.700 dolarlık bir hedefe ulaşırsa, dünyanın en büyük 2. kripto para birimi bu seviyeden bir boğa koşusuna şahit olabilir. Kriptoarena.com olarak da görüş ve analizlerine makalelerimizde sık sık yer verdiğimiz kıdemli analist Michael Van De Poppe, lider altcoin’in istikrarlı bir şekilde 2.000 dolar işaretine doğru ilerlediği kanısında. Analist, kripto para biriminin zaten dibini gördüğünü ve buradan çok fazla düşüş olmadığını söylüyor.

ethereum

Analistin tahmininin ilk nedeni, Eylül ayında yapılması planlanan Ethereum Merge geliştirmesiyle oluşacak FOMO nedeniyle boğa koşusunu ateşleyecek olması. İkinci neden olarak ise FED’in faiz artırımı politikası olduğu belirtiliyor. Diğer yandan, lider altcoin projesi ETH fiyatı 1.500 dolar seviyesinde yer alan fiyat alanını geri kazandı ve şu anda son 24 saate bakıldığında yaklaşık yüzde 1.86 oranında bir düşüşle 1.626 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

ETH madenciliğine ne olacağı merak ediliyor

Kripto para biriminin piyasa değerinin ise 201 milyar dolar ile pozitif bir seviyede durduğu belirtildi. Bununla birlikte, piyasa değerine göre ikinci kripto para birimi ETH, Kasım 2021 tarihinde gerçekleştirdiği tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan 4.891 dolar seviyesinden yaklaşık yüzde 67 oranında düştü. Giderek artan sayıda insan, ETH’nin aşağı yönlü fiyat hareketinden çoğunlukla sorumlu olan yeni Proof-of-Stake konsensüs yöntemine geçmesinin ardından Ethereum ve madencilerine ne olacağı konusunda endişeli.

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Bunlar haricinde Temmuz ayı, 2022’de Bitcoin (BTC) madencileri adına şimdiye kadarki en kötü ay olduğunu kanıtladı. Yapılan araştırmalarda yer alan sonuçlara göre, BTC madencileri yılın yedinci ayında yaklaşık 574.89 milyon dolar gelir elde edebildiler. Bitcoin madencilerinin Temmuz ayı gelirine bakıldığında, Haziran ayında elde edilen yaklaşık 667.94 milyon dolarlık değerinden yüzde 13 oranında bir düşüş olduğu belirtildi. Bunun yanı sıra, BTC madencilik gelirinin geçtiğimiz yılki toplam karlılık oranının da Temmuz 2021’den bu yana yüzde 40 düştüğü ve bunun da yaklaşık 971,83 milyon dolar gelir kaydedildiği bildirildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coinpedia
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku