Bitcoin (BTC) Kritik Seviyelerle Boğuşuyor!

211

Kriptoaren.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Bitcoin (BTC), 3 Ağustos Wall Street açılışında ABD hisse senetlerinin yükselmesiyle günlük direnç seviyelerine yükselmişti. Şimdilerde ise bu kritik seviyelerle boğuşuyor. İşte detaylar…

Bu kritik seviye, uzun vadede Bitcoin fiyat hareketini takip etmenin anahtarı

TradingView’den alınan verilere göre BTC/USD, ayın başından beri direnç olarak görülen 23.500 doların hemen altına düştü. Daha önceden aynı bölgeyi destek olarak elinde tutan lider kripto para birimi, şu anda bu bölgenin yeni bir direnç veya destek bölgesi olduğuna henüz karar veremedi. Popüler kripto para analisti Crypto Tony’e göre ise 23.500 dolar seviyesi, uzun vadedeki BTC fiyat hareketini takip etmenin anahtarı.

bitcoin

Hisse senetleri gün içinde iyi bir performans sergiledi. S&P 500 ve Nasdaq Composite endeksleri açılıştan sonra sırasıyla yüzde 1,2 ve yüzde 2 artış kaydetti. Ayrıca ABD’li Meclis Sözcüsü Nancy Pelosi’nin Çin’den herhangi bir tepki almadan Tayvan’ı ziyaret etmeye başladığı haberi de ortamı canlandırmaya yetti. ABD Dolar Endeksi (DXY), hafta başında kaydettiği sağlam kazançlardan sonra saatlik zaman dilimlerinde 106,8’deki direncin ardından konsolide oldu. Yapılan analiz, kripto ve risk varlıkları için uyuşmazlığı temsil edecek olan yeni yirmi yılın en yüksek potansiyelinin hala geçerli olduğunu belirtti. Piyasa analisti Caleb Franzen, konuyla ilgili şunları söyledi:

Dolar potansiyel güç belirtileri göstermeye başladıkça ve getiriler yükselmeye başladıkça, hisse senetleri dirençli kalmaya devam edecek mi? 2022 boyunca şahit olduğumuz fiyat hareketi, bize ‘hayır’ cevabını veriyor.

Bu faktörler, riskli piyasa ortamını gösteriyor

Yatırım şirketi ARK Invest, Bitcoin ve Ethereum (ETH)’nin mevcut durumunu inceleyerek piyasanın 2022’deki durumuna ilişkin karışık bir tablo çizdi. ARK CEO’su, Cathie Wood ve diğerleri de dahil olmak üzere ARK analistleri, araştırma dizisi “The Bitcoin Monthly”nin son baskısında, tüm gözlerin artık makro tetikleyicilerde olduğunu söyledi. ARK ekibi yaptığı açıklamada şunları belirtti:

COVID’den beri Bitcoin ve ABD hisse senetleri arasında süregelen korelasyon göz önüne alındığında, ABD’nin, Bitcoin fiyat hareketini etkileyen önemli bir faktör olması, ortaya çıkan riskli bir piyasa ortamı olduğunu gösteriyor.

bitcoin

ARK, ABD’nin temmuz ayındaki toparlanma sırasında Bitcoin’deki satın alma ilgisinin çoğunluğunu temsil ettiğini de sözlerine ekledi. İleriye dönük uzun süreli bir geri tepme olasılığı ise belirsizliğini koruyor. Duruşunu “nötr” olarak nitelendiren ARK, 14 bin doların biraz altında potansiyel bir “olası olmayan” düşüş hedefini de gösterdi ve şunları söyledi:

Bitcoin’in ayı piyasasındaki aşağı yönlü riski teknik olarak şu anda 13.890 dolarlık delta maliyet bazında duruyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku