Avukat Açıkladı: XRP Fiyatını Ripple Değil Bu Kripto Para Etkiliyor!

1.633

Ripple ile Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki dava avukatlarından John Deaton, son piyasa olaylarının XRP’nin fiyatının blockchain şirketinden etkilenmediğini gösterdiğini belirtti.

XRP değeri Ripple tarafından etkilenmez

Avukat, SEC’in Ripple’ın yöneticileri Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’in kripto para biriminin fiyatını etkilemek için önemli çabalar sarf ettiği iddiasının aksine, XRP’nin büyük ölçüde Bitcoin (BTC) tarafından yönlendirildiğini iddia etti. Argümanını destekleyen avukat Deaton, Ripple’ın son birkaç hafta içinde önemli duyurular yapmasına rağmen, yerel kripto para biriminin önemli ölçüde düşük performans gösterdiğini belirtti. Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Ripple’ın Mayıs 2022’de talep üzerine likiditesinin (ODL) Yıldan Yıla (Yıllık) 6 kattan 8 kata önemli bir büyüme kaydettiğini açıkladığını hatırlayın.

Kripto ile ilgili diğer işletmeler kripto piyasası çöküşü nedeniyle çalışanlarını işten çıkarırken, Ripple önümüzdeki haftalarda yüzlerce çalışanı işe alacağını açıkladı ve şirketin piyasa çöküşünden etkilenmediğini doğruladı. Ripple’dan gelen bu olumlu açıklamalara rağmen, XRP olumlu yönde etkilenmedi. Bunun yerine, Bitcoin fiyatı birlikte düştü, böylece XRP’nin değerinin büyük ölçüde üst varlık sınıfıyla ilişkili olduğunu öne sürdü. Geçtiğimiz ay, XRP’nin fiyatı yüzde 21.1 düşerken, son iki haftada kripto para biriminin değeri yüzde 18.6 düştü. Şu anda, XRP son 24 saatte yaklaşık yüzde 3,5’lik bir artışı temsil eden 0,32 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

XRP fiyatının Bitcoin’den etkilendiği kanıtlandı

Bu arada avukat Deaton, davadaki uzmanların raporlarını sunduklarını ve gerekli ifadelerin tamamlandığını belirtti. SEC’in davada ifade verecek uzmanlarından biri olan Dr. Albert Metz, Garlinghouse ve Larsen’in eylemlerinin Ripple’in yerel kripto para birimi XRP fiyatını doğrudan etkileyip etkilemediğini belirlemek için ayrıntılar sağlayacağı bildirildi. Avukat Deaton Twitter aracılığıyla yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Bilirkişi raporları sunuldu ve ifadeler tamamlandı. Ancak son birkaç hafta, XRP tamamen kanıtladı, çünkü fiyatı Ripple tarafından değil, Bitcoin tarafından yönlendiriliyor. Brad Garlinghouse, ODL’nin 6-8 kat arttığını ve Ripple’ın işe alındığını, diğerlerinin ise işten çıkarıldığını açıkladı. Yine de, XRP fiyatı….

Ripple ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında 2020’den beri devam eden davada karar duruşması 2023’e kalabilir. Piyasa değeri bakımından en büyük yedinci kripto para XRP’nin ardındaki şirket Ripple Labs, yaklaşık bir buçuk yıldır SEC’ye karşı hukuk mücadelesi veriyor. SEC, Ripple Labs’in XRP satarak kayıt dışı menkul kıymet satışı yaptığını ve bu satışlardan 1,3 milyar dolar gelir elde ettiğini iddia ederek, Aralık 2020’de şirket ve yöneticileri Christian Larsen ve Brad Garlinghouse’a 1933 Menkul Kıymetler Yasası’nın ihlali gerekçesiyle dava açtı. Aradan geçen sürede her iki taraf da küçük zaferler elde ederken, şimdi ise davada kararın bir sonraki yıla kalma ihtimali gündeme geldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak thecryptobasic
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku