Peter Schiff Haklı Çıkacak mı? Bitcoin 6 Bin Dolara Düşecek!

2.454

Ünlü Bitcoin eleştirmeni ve ekonomist Peter Schiff, son günlerde yaşanan piyasa çöküşünün hemen ardından daha önce Bitcoin hakkında yaptığı yorumlara dikkat çekti. Ünlü isim, BTC için sıradaki hedefin 6 bin dolar seviyesi olduğunu iddia ediyor. İşte detaylar…

Peter Schiff’ten yatırımcılara önemli uyarı!

Popüler bir Bitcoin eleştirmeni olan Peter Schiff, son günlerde yaşanan BTC fiyat çöküşünün hemen ardından tahminlerinin gerçekleşmesiyle beraber halinden memnun gözüküyor. Ünlü ekonomist ve küresel stratejist Schiff, daha önce de kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere BTC fiyatını 10 bin dolar seviyelerine çekebilecek bir kargaşadan bahsetmişti. Ünlü isim yakın tarihli bir açıklamasında, 755 bin takipçisine henüz BTC fiyatının dip seviyeleri görmediğini aktardı.

Ekonomist, birkaç saat önce Grayscale Bitcoin Trust ile iglili olağandışı bir faaliyetten şüphelendi. Grayscale Bitcoin Trust, Bitcoin’in katılmadığı NAV’a yüzde 35 indirimle yeni bir rekorda işlem görüyordu. Bu nedenle ünlü isim, Bitcoin için iyi bir işaret olmayan daha büyük bir Grayscale-BTC(GBTC) satıcısının olabileceğine inanıyor. Ünlü ismin Tweet’i ise şu şekilde:

Schiff: “Bitcoin, 6 bin dolar seviyelerine kadar düşüş yaşayabilir!”

Lider kripto para biriminin fiyatı, kritik destek seviyesi olan 20.200 dolar seviyesini de kırmadan önce, Peter Schiff son derece önemli açıklamalarda bulunmuştu. Anlık olarak bu kritik destek seviyeleri de kırıldığına göre, Bitcoin için daha kötü günler yolda olabilir. Ünlü ekonomist Schiff’e göre, BTC fiyatı önümüzdeki dönemlerde 10 bin dolar seviyelerinde olan en düşük destek seviyesine kadar düşüş yaşayabilir. BTC’nin fiyatı ise 2017’nin en yüksek seviyelerinin altına düştü ve 19.000 doların altında yeni dip seviyelerine ulaşmış bulunuyor.

Ünlü Bitcoin eleştirmenlerinden biri olan Peter Schiff, daha önce de birçok kez BTC için korkunç senaryolar sunmuştu. Fakat bu sefer ünlü ismin yaptığı tahminler gerçekleşmiş gibi gözüküyor. Ünlü isme göre, lider kripto para birimi BTC’nin fiyatı 18.700 dolar seviyesinin altına düştüğünde, destek görevi gören 2017 zirvesi ortadan kalkabilir. Schiff, 10 bin ila 18 bin dolar arasında güçlü bir destek bulunmadığını belirtiyor ve fiyatın yakında 10 bin dolar seviyesinin altına düşmesinin de muhtemel olduğunu açıklıyor. Bu nedenle ünlü isim, alt trend çizgisi boyunca kısa vadeli desteği 6 bin dolar olarak açıkladı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz 24 saat içerisinde yüzde 10,8 değer kaybı yaşadı. Anlık olarak ise BTC, 18.270,86 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coinpedia
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku