Çöküşü Bilen Analist Anlattı: Bitcoin İçin Yolun Sonu Görünüyor mu?

665

Bitcoin (BTC)’in Mayıs 2021’deki çöküşünü doğru tahmin ederek ses getiren ve yakından takip edilen bir kripto para stratejisti, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’nin analizini yaparak, önemli açıklamalarda bulundu.

Analist, Bitcoin fiyat hareketlerinin 2018 yılına benzediğini düşünüyor

Dave the Wave takma adıyla tanınan ve 117.000 Twitter takipçisine sahip olan analist, Bitcoin (BTC)’in 20.000 doların altındaki son fiyat düzeltmesi hareketinin, BTC’nin 2018 ayı piyasası kapitülasyonunu hatırlattığını söyledi ve “son teslimiyet olayı 2018 ile orantılı” görünüyor dedi. Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Analiste göre Bitcoin’deki fiyat hareketinin en iyi senaryosu buydu ve bu senaryo gerçekleşti. Dave the Wave’in grafiğine bakıldığında, Bitcoin’in 30.000 dolar seviyelerinden 2022 yılının en düşük seviyesi olan 17.760 dolara kadar olan keskin geri çekilmesinin büyüklüğü, lider kripto para birimin 6.000 dolardan yaklaşık 3.000 dolara düştüğü ve sonunda dibe vurduğu 2018 satış olayıyla karşılaştırılabilir görünüyor.

bitci

Her iki durumda da, BTC değerinin yüzde 44’ünden fazlasını kaybetti. Kripto para stratejisti ayrıca, Bitcoin’in 2012’den bu yana yüzde 0.382 Fibonacci seviyesine yakın ayı piyasası diplerini sürekli olarak bastığını vurgulamaktadır. Mevcut seviyesinde, Dave the Wave, Bitcoin’in logaritmik büyüme eğrisine (LGC) dayanan uzun vadeli boğalar için birincil fırsat bölgesinde işlem gördüğünü söylüyor ve şunları ekliyor:

Fiyat, ‘LGC satın alma bölgesinin uzun vadeli modelinin derinliklerinde’. Orta vadeli teknik hedefimden daha düşük. Uzun vadeli bir pozisyon oluşturmak isteyen yatırımcılar, makul bir şekilde, burada LGC modeline dayanarak bir dilim satın almak için iyi bir iş çıkaracaklardır.

En az 1 BTC sahibi olanların sayısı, kripto para fiyatının çakıldığı dönemde fırladı.

Kripto stratejisti ayrıca, BTC’nin art arda üç ay boyunca düşüşten sonra sıçrama eğilimine dayanarak Bitcoin’in yükseliş Temmuz ayında yükselişe geçeceğini tahmin ediyor. Bir veya daha fazla Bitcoin içeren BTC cüzdanlarının sayısı, geçtiğimiz hafta 13.091 artış gösterdi. Tam Bitcoin sahibi olanların toplam sayısı da böylece 865.254’e ulaştı. İsveç merkezli Bitcoin borsası BT.CX’in kurucusu Christian Ander, açıklamada bulundu ve şöyle devam etti:

İnsanlar Bitcoin ağının geleceğine ve para biriminin değerine sıkı sıkıya inanıyor.

bitcoin

Bitcoin’in 30 bin dolara çakıldığı 10 Haziran’dan beri geçen zamanda ağa 14 binden fazla tam BTC sahibi katıldı. Yalnızca 21 milyon adet Bitcoin olacağından dolayı, bu cüzdan adresleri tüm Bitcoin’lerin yirmi bir milyonda birini içeriyor olacak. En az 0,1 BTC (2 bin dolar) bulunduran adres sayısı da aynı dönemde parabolik artış gösterdi. Tam aksine, 100 BTC’den fazla içeren cüzdan sayısında ise 136 düşüş görüldü. Bu da balinaların elden BTC çıkartıyor olabileceği anlamına geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku