Bitcoin Madencileri Satışları Azalttı! Ne anlama Geliyor?

506

Bitcoin madencileri, ellerinde bulunan coin’lerini boşaltma hızını düşürmüş oldukları belirtiliyor. Yaşanılan bu durumun lider kripto para birimi üzerindeki bazı satış baskılarının hafiflemiş olabileceğini gösterdiği bildiriliyor.

Bitcoin madencilerinin borsadaki akışlarının keskin bir şekilde düştüğü bildirildi

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; BTC fiyat seviyesi, geçtiğimiz hafta 17.922 dolar seviyesine kadar gerilemesinin ardından 20 bin dolar fiyat seviyesi yakınlarında istikrar kazandığı görülüyor. Lider kripto para biriminin, şu anda 20 bin doları destek seviyesi olarak kabul ediyor gibi göründüğü bildiriliyor. Gerçekleşen düşüşün büyük bir çoğunluğunun, varlıklarını boşaltan Bitcoin madencileri tarafından da yönlendirildiği açıklanıyor. Geçtiğimiz hafta elde edilen veriler, madencilerin borsalara rekor miktarda BTC taşıdığını ve bunun sonucu olarak da daha fazla fiyatlarda düşüşe neden olduğunu belirtildi.

Ancak geçen hafta gerçekleşen büyük bir satış sonrası, lider kripto para biriminin üzerindeki satış baskısı hafiflemeye başladığı bildiriliyor. CryptoQuant tarafından elde edilen verilere göre, geçen hafta zirve yapmasının ardından BTC madencilerinden borsalara akışların keskin bir şekilde düştüğünü gösteriyor. Bu, şuan için madencilerden gelen satış baskısının hafifleyeceği anlamına geliyor. Geride bıraktığımız hafta bir günde 4.700 Bitcoin taşınmasından sonra madencilerin Pazartesi günü yaklaşık 308 tokeni harekete geçirdiği açıklandı.

Diğer aşağı yönlü baskılar devam ediyor

Bu durumun aynı zamanda Bitcoin fiyatlarında 20 bin dolar seviyesinin üzerine çıkan hafif bir toparlanma ile aynı zamana denk geldiği açıklanıyor. Glassnode tarafından elde edilen ayrı ayrı veriler, madenci net akışlarının da bir ayın en düşük seviyesine düştüğünü ve sınırlı ticaret faaliyetini gerçekleştiğini gösteriyor. Büyük madenciler artık değişken fiyatlar karşısında yeniden bir bekletme stratejisini benimsemeyi bırakmış olabilecekleri belirtiliyor. BTC madencileri, madenciliğin karlılığı fiyatlardaki düşüşten etkilendiğinden, faaliyetlerini sürdürebilmek adına bu yıl varlıklarını sürekli olarak satıyorlar.

Büyük madenciler tarafından yapılan satım işlemlerinin azalması Bitcoin’e bir miktar rahatlama sağlayabilirken, coin hala bir dizi başka problemlerle karşı karşıya. Celsius ve Three Arrows Capital gibi büyük holdinglerin toplu tasfiyeleri fiyat seviyeleri üzerinde daha fazla baskı yaratacağı belirtiliyor. Bir başka düşüş korkusu da perakende alıcıların çoğunu piyasadan uzak tutuyor. BTC’in bu yılki zayıflığına neden olan temel faktörlerin ise, artan enflasyon ve yüksek faiz oranlarıyla ilgili endişelerin herhangi bir rahatlama belirtisi olmaksızın hala devam ediyor olması. Borsada yaşanan uzun süreli kayıplar da doğru orantılı olarak lider kripto para birimine yansımaktadır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku