Luna 2.0 Düşüşe Devam Ediyor: Yatırımcılar Umudunu Kaybetti mi?

159

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde Terra ağındaki yeni proje Luna 2.0 için bir lansman düzenlenmişti. Projenin lansmanından birkaç gün geçse de “yeni” LUNA token’ı fiyatında yüksek seviyede oynaklık yaşamaya devam ediyor. Peki bu düşüşün sonu ne olacak? Yatırımcılar konu hakkında ne düşünüyor? İşte detaylar…

“Yeni proje için aşağı yönlü oynaklık devam edebilir”

Analistlerin yeni proje ile ilgili dikkat çektiği bir diğer nokta ise karşımıza LUNA’nın ATH seviyesi olarak çıkıyor. Hatırlayacağınız üzere LUNA, 10 dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşamıştı fakat birçok analist altcoin’in aşağı yönlü oynaklığının devam edebileceğini öngörüyor ve bu konuda yatırımcıları uyarıyor.

Material Inducators’tan (MI) elde edilen güncel verilere göre, fiyat tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında daha fazla zarara işaret ediyor. Bir diğer yandan analistler Trend Precognition göstergesine göre yorumlarda bulunarak, LUNA2’nin destek seviyelerini yeniden test edebileceğini düşünüyor.

Öte yandan kripto piyasası uzmanları, kripto para piyasasının önümüzdeki günlerde herhangi bir potansiyel toparlanmaya karşı oynaklık yaşayabileceğine dikkat çekiyor. Ayrıca uzmanlar lider kripto para birimi Bitcoin ve Ethereum gibi en büyük kripto para birimlerine dikkat çekerek, geçtiğimiz haftalarda yaptığı yatay hareketlerin ardından bugünlerde pozitif yönde artışlar kaydettiğini de belirtiyor. Piyasa değerine göre lider kripto, boğalar artan satış baskısına karşı geri adım atamazlarsa, yaklaşık 28.000 ila 30.000 dolar arasındaki son aralığına geri dönebilir.

Bir kripto para analisti olan Ali Martinez, herhangi bir potansiyel destek için bir sonraki ilgi alanı olarak 29.800 dolar ve 28.600 dolar seviyelerini belirledi ve ” LUNA 2.0 yatırımcıları bu alanlarda bir rahatlama sıçramasından yararlanabilir, ancak kısa vadede daha fazla aşağı yönlü hareket görebilir” yorumlarında bulundu. Analistin konu ile ilgili attığı tweet ise şu şekilde:

Daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere LUNA 2.0 projesi, yüksek kayıplar yaşayan yatırımcılar için bir airdrop fırsatı ile beraber gelmişti. Bu airdrop’un amacı ise kayıpların bir kısmını azaltmak ve yatırımcılar için somut bir çözüm sağlamaktı. Bu durumlarla birlikte birkaç eleştirmen ise bu girişimin yetersiz olacağını ve kullanıcılar token’larını alıp piyasaya sürdükçe aşağı yönlü fiyat hareketine katkıda bulunacağını düşündüğünü aktarmıştı.

Birçok yatırımcı LUNA 2.0 için endişelerini dile getiriyor

Hatırlayacağınız üzere piyasaya sürülmeden önce, herhangi bir yeni LUNA token’ının geleceği hakkında birçok şüphe vardı. LUNA’nın ilk versiyonunun fiyatı 0 doların altına düştüğünde, kripto değişim platformları onu kaldırmak için acele etti ve yatırımcıların yararına veya zararına LUNA ile olan tüm yatırım pozisyonlarını sonlandırmıştı. Şimdi ise aynı platformlar LUNA 2.0 projesini destekliyor. Birçok kullanıcı ise bu platformları takip etse de LUNA 2.0’ın, eski LUNA’yı takip edeceğini düşünüyor.

Terra UST ile Bağlantılı 115 Kripto Projesi! Çöküş Kimleri Etkileyecek?

Ünlü kripto para borsası Kraken’in CEO’su Jesse Powell endişelerini şu şekilde belirterek, LUNA ve LUNA 2.0 için şu sözleri söylüyor:

“İki token’ı da birbiriyle ilişkili olarak görmüyorum. LUNA2’nin teknik olarak bir kaldırılma durumu mu var? LUNA2’de aynı kusurlar var mı? Kripto para konusunda uzman değilim ama muhtemelen LUNA2, LUNA’dan bir şeyler öğrenmiştir. LUNA2’yi ve airdrop’u desteklemek LUNA sahipleri için durumu iyileştiriyor mu?”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak newsbtc
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku