Bitcoin Borsalardan Toplanıyor! Fiyat Nasıl Etkilenecek?

1.393

Kripto para analitik firması IntoTheBlock’a göre, devam eden fiyat sıkıntılarına rağmen, yatırımcılar hızlı bir şekilde, yüz milyonlarca dolar değerinde Bitcoin (BTC) biriktirmeye devam ediyor. İşte ayrıntılar…

Borsalardan yapılan Bitcoin çıkışı ne anlama geliyor?

IntoTheBlock araştırma başkanı Lucas Outumuro, yeni bir analizde, merkezi borsaların geçen hafta 730 milyon dolarlık net BTC çıkışına tanık olduğunu söyledi. Kripto para araştırma firmasına göre  bir önceki hafta da 1 milyar dolarlık çıkış yaşanmıştı.. Araştırmacıya göre, net döviz çıkışları birikime işaret ediyor ve son rakamlar Bitcoin için 30 bin dolar seviyesinin altında fiyatlandırıldığında “güçlü talep” olduğunu gösteriyor. Buna karşılık Ethereum (ETH), bir önceki hafta 200 milyon dolardan fazla girişe katlandıktan sonra, geçen hafta 84 milyon dolar değerinde hafif çıkışlara tanık oldu.

bitcoin
 

Outumuro’ya göre, borsalara giren kripto satış baskısına işaret edebilir. Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, kripto analitik firması Santiment tarafından yayınlanan 2021 tarihli bir araştırma, döviz girişlerindeki büyük artışların kripto varlıkları için ortalama yüzde 5’lik bir fiyat düşüşüne yol açma eğiliminde olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte kripto para piyasasında hala bir takım tartışmalar devam ediyor. Ethereum kurucu üyesi, Bitcoin’in dünya elektriğinin yaklaşık yüzde 1’ini kullandığını iddia etti.

BTC dünya elektriğinin yüzde 1’ini kullanıyor

Ethereum ağının kurucu üyesi Anthony Donofrio, Bitcoin’in “çok fazla” enerji kullandığını iddia etmesi üzerinde BTC enerji tüketimi konusu yeniden gündeme geldi. Digiconomist verilerine göre, Bitcoin (BTC) şu anda dünyadaki enerjinin yüzde 0,82’sini kullanırken, Ethereum (ETH) ise 0,34’ünü kullanıyor. Ethereum araştırmacısı Justin Drake, Donofrio’nun 56 bin takipçisine retweet ettiği verilere ek olarak şunları söyledi:

Ethereum savunucuları, Ethereum’un Hisse İspatı (PoS) algoritmasına geçişini desteklerken aynı anda Bitcoin’e de vurgu yaptı. Drake, başka bir tweet’inde: “Ethereum Merge işlemi sonrası dünyadaki enerjinin yüzde 0,000’ını kullanacak

Kripto Para Analisti Açıkladı: Bu Metrikler Bitcoin İçin Alarm Veriyor!
 

Drake bile, enerji tüketimi verilerinin yaklaşık yüzde 60 daha düşük olduğunu düşündüğünü söylediği başka tweet üzerinden, alternatif veri kaynaklarını kullanmanın doğru olacağını savundu. Kendini “dijital trendlerin istenmeyen sonuçlarını ortaya çıkaran” bir platform olarak tanımlayan Digiconomist’in verileri, geçmişte blockchain sektörü profesyonellerinden eleştiriler almıştı. Bunlardan en dikkate değer olanı, blockchain teknolojisi söz konusu olduğunda en kötü durum senaryosunu sık sık vurgulayan Ethereum geliştiricisi Josh Stark. Geçen yıl kasım ayında Stark, Digiconimist’in araştırma metodolojisinin doğruluğunu sorgulayan bir Twitter mesaj serisi paylaştı. Stark, blockchain güç tüketimi ile ilgili neredeyse tüm verilerin, özellikle Cambridge Üniversitesi gibi daha titiz kaynaklarla karşılaştırıldığında çeliştiğini vurguladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku