Ünlü Borsa Açıkladı: Piyasalarda Metaverse Coin Rüzgarı!

51

Önde gelen bir kripto para borsası, Metaverse coin projelerinin yıldan yıla (YoY) getirileri konusunda diğer kripto para piyasalarından önemli ölçülerde daha iyi performans gösterdiğini söylüyor.

‘’Metaverse coin projeleri iyi performans gösteriyor’’

Kripto para borsası Kraken Intelligence’ın Mayıs 2022 tarihinde yeni yayınladığı piyasa özeti ve görünümünde, Metaverse ekosisteminde Decentraland (MANA), The Sandbox (SAND), Axie Infinity (AXS), ApeCoin (APE) ve STEPN (GMT) benzeri kripto para birimlerinin, geri kalanın kripto para birimlerinden daha iyi performans gösterdiğini tespit ettiklerini açıkladı. Kraken tarafından yayınlanan özette yer alanlara göre:

1 yıllık performansına bakıldığında, Metaverse ekosistemi artı 395 getiri sağlarken, yıldan yıla piyasalarda önemli ölçüde daha iyi performans gösterdiği görülüyor. Bunlar arasında Decentraland (MANA), Sandbox (SAND), Axie Infinity (AXS), Apecoin (APE) ve STEPN (GMT) gibi kripto para birimleri dahildir.

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Geçtiğimiz yıl diğer piyasalardan daha iyi performans göstermesine rağmen Metaverse coin’lerin, Mayıs ayında piyasalarda yaşanan büyük düşüşlerden etkilenerek, en büyük kayıplardan bazılarını yaşadıkları belirtiliyor:

Mayıs ayında tüm sektörler olumsuz performans gösterdi. Layer-1, Metaverse ve meme coin projelerinde sırasıyla yüzde 43, yüzde 42 ve yüzde 39 oranları ile büyük kayıpların olduğu aya öncülük ettiği görüldü. Bu arada, Bitcoin ve Privacy kripto para birimleri göreceli olarak en iyi performansı göstererek sırasıyla yüzde 17 ve yüzde 19 oranında geri dönüş gerçekleştirdi.

Borsa, BTC ve ETH balinaları raporuna da yer verdi

Adını mitolojik devasa büyüklükte bir deniz canavarından alan Kraken, piyasa duyarlılığını ölçmek adına Mayıs ayındaki balina aktiviteleri ile ilgilide raporda yer veriyor. Kraken, balinaların 1.000’den fazla Bitcoin (BTC) veya 10 bin Ethereum (ETH) tutan cüzdanlar olarak tanımlamaktadır.

Ünlü Borsa Açıkladı: Piyasalarda Metaverse Coin Rüzgarı!

Mayıs ayı BTC balinaları adına sakin bir ay olurken, ETH balinalarında alışılmadık bir aktivitesi görüldüğü belirtildi:

BTC balina aktivitesi için Mayıs ayı nispeten sakin geçti. Balinalar tarafından tutulan BTC miktarının (aydan aya) 8,07 milyondan 8,04 milyona küçük bir oranda düşüşte olduğu ve BTC balinalarının sayısının da 2,280’den 2,212’ye düştüğü görüldü. Ethereum’da ise, balina aktivitesindeki değişiklikler, balinalar tarafından tutulan ETH miktarının 81,8 milyona ulaştığı ve Mayıs ayını 81,6 milyonda bitirmek için keskin bir düşüşe geçtiği 10 Mayıs tarihinde özellikle arttığı görüldü. Benzer şekilde, ETH balinalarının sayısının 1.302 ile başladığı ve ay ortasında yükseldiği, ancak ayın başından itibaren büyük ölçüde değişim yaşamadın 1.308’de kapandığı görüldü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku