Bridgewater Araştırması: Bitcoin in (BTC) Volatilite ve Likidite Sorunlarının Ortadan Kalkması İçin Bu Şart

0 2

Varlık yönetimi firması Bridgewaterda kıdemli bir analist düzenlemenin potansiyel olarak Bitcoini (BTC) kurumsal yatırımcılar için iyi ve güvenilir bir varlık haline getirebileceğine inanıyor.

Bridgewater yatırım araştırması direktörü Rebecca Patterson

Bitcoin etrafındaki düzenleyici belirsizliğinin ortadan kalkması kripto para biriminin yüksek volatilite ve düşük likidite ile ilişkili en büyük sorunlarından bazılarını çözeceğini düşünüyorum. dedi.

24 Şubatta Bloomberg ile yaptığı bir röportajda Patterson volatilite ve likidite gibi sorunların Bridgewaterın Bitcoine geçişinin önündeki ana engeller olduğunu söyledi ve şunları ekledi:

“Şu anda Bitcoin bir tweet ile yüzde 10 hareket edebiliyor bu bağlamda BTC çoğu kurumsal yatırımcı için tam olarak bir servet deposu değil. Dolayısıyla Bitcoinin oynaklığı doların yaklaşık 10 katı Venezuela bolivarının ise 2 iki katı

Patterson Bitcoinin daha iyi düzenlenmiş bir varlık haline gelmesi durumunda hem volatilite sorununun hem de likidite sorunlarının azalacağını söyledi:

“Bitcoin ve diğer kripto para birimleri etrafında gerçek bir düzenleyici ekosisteme sahip olursanız diğer yatırımcı türleri bu sektöre rahat ve güvenle gelecektir bu likidite getirecek ve dalgalanmayı azaltacaktır.”

“Bu yüzden Bitcoinin şu anda ihtiyaç duyduğu en önemli şey daha fazla düzenleyici kesinlik ve bunun ABDye ne zaman geleceğinden emin değilim”

Bitcoin Alternatif Para Birimi Değil

Patterson ayrıca Bitcoini “alternatif para birimi” olarak değil dijital altın olarak gördüğünü söyledi. 

“Bitcoini tanımlamak gerekirse altına alternatif bir varlık: dijital altın. Bunun daha iyi bir karşılaştırma olacağını düşünüyorum ”

Patterson birçok yatırımcının merkez bankasının çılgınca para basımının tetiklediği enflasyonla ilgili endişeler nedeniyle Bitcoine yöneldiğini söyledi. Ancak Bridgewatera göre Bitcoinin hala dijital altın statüsünü kanıtlaması gerekiyor:

“Kurumsal yatırımcılar olarak BTCnin dijital altın olup olmayacağını henüz bilmiyoruz zamanla olabilir ancak henüz bunu güvenle söyleyebileceğimizi sanmıyorum. Ve bu durum müşterimizin ona yatırım yapıp yapmayacağını etkiler. “

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku