Solana ve Bu 2 Altcoin Bu hafta Ralli Başlatabilir!

204

Kriptoarena.com olarak da bildirildiği gibi, Bitcoin (BTC) fiyatı, haftalık kapanışta 20.000 doların üzerinde kalmayı başardı ve beklenenden daha kötü bir senaryonun gerçekleşmesinin önüne set çekti. TradingView verilerine göre, altcoin piyasasında da dibin görüldüğü ve kısmen de olsa yükseliş trendinin başlayabileceği düşünülüyor. Peki, önümüzdeki günler altcoin piyasasında hangi isimler öne çıkacak? Analist Rakesh Upadhyay, bu hafta dikkat çeken 4 altcoin için teknik analiz ve fiyat tahminini paylaştı. İşte analistin listesindeki Solana (SOL) ve 2 altcoin…

Analistin listesindeki ilk altcoin Solana (SOL)

Solana (SOL) güçlü bir düşüş trendinde, ancak göreceli güç endeksindeki (RSI) düşüş ivmesinin zayıflayabileceğini gösteriyor. Boğalar, fiyatı 37 dolar seviyesinde hesaplanan 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) üzerine çıkarmaya çalışacak. Eğer başarılı olurlarsa, bu durum boğaların geri döndüğünü gösterecek. SOL/USDT paritesi bundan sonra, ayıların tekrar güçlü şekilde savunma oluşturabileceği 49 dolar seviyesindeki 50 günlük basit hareketli ortalama (SMA) değerine kadar yükselebilir.

Solana ve Bu 2 Altcoin Bu hafta Ralli Başlatabilir!

Tersi durumda, fiyat 20 günlük EMA seviyesinden düşerse, ayıların sahip oldukları avantajı bırakmaya meyilli olmadıklarını gösterecektir. Ardından satıcılar, düşüş trendinin bir sonraki ayağını başlatmak için fiyatı tekrar 25 doların altına düşürmeye çalışacak.

Litecoin (LTC)

Litecoin (LTC) fiyatı, 18 Haziran tarihinde ayılar tarafından 40 dolardaki güçlü desteğin altına çekilmeye çalışıldı, ancak mum çubuğundaki uzun kuyruktan da anlaşılacağı üzere boğalar bu desteği savunmayı başardı. Yardım rallisi sayesinde fiyat 55 dolardaki 20 günlük EMA’ya ulaştı. Bu seviyenin üzerinde gerçekleşebilecek kırılma ve günlük kapanış trendde potansiyel değişikliğe sebep olacağından dikkat edilmesi gerekir.

solana

Ardından LTC/USDT paritesi 68 dolardaki 50 günlük SMA seviyesine yükselebilir. Bu varsayımların aksine, fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, trendin aşağı yönlü kaldığını ve yatırımcıların rallilerde satış yaptığını gösterecek. Ayılar daha sonra pariteyi 40 doların altına çekerek düşüş trendini sürdürmek için başka girişimlerde bulunacak.

Analistin listesindeki son altcoin Chainlink (LINK)

Chainlink (LINK) son zamanlarda düşüş trendinde seyrediyor olsa da 5,50 dolar civarında bir dip oluşturmaya çalışıyor. Ayılar 13, 14 ve 18 Haziran’da fiyatı bu seviyenin altına çekti ancak daha düşük seviyeleri sürdüremedi. Bu, boğaların düşüşlerde alımları sıklaştırdığını gösteriyor. RSI’daki pozitif diverjans, düşüş momentumunun zayıflayabileceğini gösteriyor. Alıcılar, fiyatı sert bir direnç olarak karşılarına çıkması muhtemel düşüş trendi çizgisine doğru itmeye çalışacaklar.

Solana ve Bu 2 Altcoin Bu hafta Ralli Başlatabilir!

Eğer fiyat düşüş trendi çizgisinden aşağı dönerse, ayılar tekrar LINK/USDT paritesini 5,50 dolardaki desteğin altına düşürmeye ve sürdürmeye çalışacak. Bu gerçekleşirse, düşüş trendini yeniden başlatabilir. Alternatif olarak, alıcılar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarmayı başarırsa, potansiyel bir trend değişikliğine işaret edecektir. Parite daha sonra 10 dolar ve ardından 12 dolar seviyelerine yükselebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku