Elon Musk Düşüşü Fırsat Bildi! DOGE Alıyor!

35

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, kripto para piyasalarında yaşanan düşüşler devam ediyor olmasına rağmen meme kripto para birimi Dogecoin(DOGE) projesini desteklemeye devam edeceğini Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda duyurdu.

Elon Musk, DOGE satın alımı gerçekleştiriyor

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Bazı yatırımcılar kripto para piyasalarında yaşanmaya devam eden bu düşüş zamanlarını kripto para birimleri satın alım işlemleri adına güçlü bir fırsat olarak görüyorlar. Tesla CEO’su Elon Musk’ın da, bu düşüşlerden yararlandığı ve şu anda ki mevcut fiyat seviyelerinden Dogecoin (DOGE) satın alımları gerçekleştirdiği görülüyor. 19 Haziran tarihinde Tesla ve SpaceX CEO’su ve The Boring Company ile Neuralink’in kurucu ortağı Elon Musk, Twitter’dan yaptığı bir paylaşımında Dogecoin satın alımı yaptığını itiraf etti. Bu, kripto para birimi mem’ini desteklemeye devam edeceğini açıkça dile getirmesinden hemen sonra gerçekleşti

Küresel piyasalarda devam etmekte olan serbest düşüş, kripto para endüstrisini tehdit eden haberlerle başladı. Düşüşlerin yaşanmasını ilk başlatan olay ise TerraUSD (UST), Luna ve Terra blockchain ekosisteminin büyük kayıplı çöküşü ile tetiklendi. Ardından, likidite krizi nedeniyle Celsius fonlarının tek taraflı dondurulması izledi ve Three Arrow Capital fonunun olası iflas durumu yaşanması, ayrıca bazı protokoller, çekimleri kesintiye uğratan kripto finansal işlemler şirketi Babel Finance gibi kuruluşların kripto para birimleriyle ilgili işlemleri durdurmaya başlaması ile devam etti. Birkaç kripto şirketi, olası bir kripto para piyasası kışına hazırlanmak adına toplu işten çıkarmalar yaptıkları belirtiliyor.

Dogecoin fiyatı Elon Musk’ın tweetine tepki olarak yükseliş gösterdi

Yaşanan çöküşler ve olumsuz durumlar karşısında dahi, Tesla CEO’su meme kripto para birimi Dogecoin’i desteklemeye devam ediyor. Musk, gelecekte fiyatların yeniden yükselmesini göz önünde bulundurarak DOGE satın alımları gerçekleştirdiğini söylüyor. DOGE fiyatında büyük bir düşüş yaşandığı gözlemleniyor.

 

Meme kripto para biriminin sürekli düşüşler yaşaması ile geçtiğimiz yıl ki fiyat seviyelerine geri döndüğü bildiriliyor. Dogecoin’in tarihi en yüksek fiyat seviyesi 0,68 dolar iken, olumsuz şartlar sonrası yaşanılan düşüşün ardından şu anda 0.05809 dolar seviyelerinde işlem görmeye devam ettiği görülüyor.

Musk’ın DOGE alımı çok yeni olduğu için, piyasanın meme coin projesinin düşüşünü yavaşlatarak tepki verip vermediğini görmek adına bir süre daha beklenmesi gerekeceği belirtiliyor. Şimdilik, dünyanın en zengin adamının tweet’i ile meme coin projesi DOGE fiyat seviyelerinin nasıl yükseldiğini görebilirsiniz. Elon Musk’ın meme coin’i kripto para piyasalarında yaşanan düşüşlerden kurtarıp kurtarmadığını ise sadece zaman gösterecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak beincrypto
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku