Milyarder Açıkladı: Bu Kripto Para Altından Daha İyi!

149

Milyarder yatırımcı Stanley Druckenmiller, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’e sahip olmanın akıllıca olduğunu ve altına sahip olmanın yanında daha iyi bir karar olduğunu düşündüğü zamanlar ile ilgili görüşlerini belirtiyor.

Druckenmiller: önümüzde iki seçenek bulunuyor.

Girişim sermayesi şirketi Duquesne Capital’in eski başkanı, yakın zamanda gerçekleştirilen Sohn Konferansı panelinde ki konuşmasında, finansal piyasaların ileriye doğru iki yolu takip edebileceğini açıklıyor. Druckenmiller’e göre, politika yapıcılar ya gevşek para politikaları benimsemeye karar verirler ve enflasyonla desteklenen bir boğa piyasasını harekete geçirirler ya da tam tersi enflasyonu toparlamak adına talebi yok ederek oluşan düşüş ortamını daha da artırmaya yönelik mevcut yollarına devam etmeleri durumunda şunları söylüyor:

İleride sorumsuz bir para politikası ve enflasyona sahip olacağımıza inanıyorsanız, boğa piyasası dönemindeyken Bitcoin’e sahip olmak istersiniz, ancak diğer varlıklar ele alındığında ayı piyasası döneminde altına yatırım yapmak istersiniz.

Milyarder, bu stratejinin yüzde 85’inin her bir kripto para biriminin, piyasa davranışlarıyla ilgili gözlemlerine dayandığını ve diğer yüzde 15’inin her bir kripto para birimini tercih eden yatırımcı türüne dayandığını açıklıyor:

Tezgah üstü, FAANG tipi yatırımcılar, enflasyona inanıyorlarsa ve daha dinamik olma eğilimi içindeyseler, BTC ile oynamak istiyorlar. Gizlice dünyanın dağılmasını isteyen eski bakış açısına sahip bireyler ise, Bitcoin’e sahip değiller. Onların altınları var.

BTC, şu anda 21,118 dolar seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor. Piyasa değerine göre en üst sırada yer alan kripto para birimi, son 24 saat içinde yaklaşık yüzde 6 oranında bir düşüş yaşadı.

Kripto para milyarderleri BTC düzeltmesi sonrası 1,5 milyar dolar zarar etti

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Ayı piyasası döneminde kripto para birimlerindeki fiyat dengesizliği devam ediyor. Halka açık şirketler arasında Bitcoin’e en çok yatırım yapan iki şirket, 13 Haziran itibarıyla neredeyse 2 milyar dolar zarara uğradığı belirtiliyor. Bitcointreasuries.net tarafından belirtilen verilere göre Microstrategy’ye ait 130 bin ve Tesla’ya ait 43 bin BTC, dolar karşısında epey değer kaybetti.

Microstrategy’ye bakıldığında ise, Michael Saylor’ın 129.218 BTC için 3.965.863.658 dolar harcama yaptığı bildiriliyor. Bitcoin’in 14 Haziranda yaşadığı ani değer kaybı, şirketin önceden elde ettiği tüm kârı silmiş olduğu ve yatırım değerinin 3.074.987.824 dolar seviyesine kadar gerilemesine, yani 900 milyon dolar zarara uğramasına yol açmış olduğu belirtiliyor. Microstrategy hisseleri (MSTR) de borsalar henüz açılmadan son ayların en düşük seviyesini gördü. Tesla’nın 2021 boğa piyasası döneminde 1,5 milyar dolara satın aldığı 43.200 BTC’den elde ettiği 1 milyar dolar kârın da neredeyse tamamen kaybolduğu bildiriliyor. Şirketin söz konusu yatırımının değeri, şuan ki mevcut durumda 1 milyar dolardan biraz fazla olduğu belirtildi.

Bitcoin’i destekleyen iki milyarder, 14 Haziran da yapılan düzeltme sonrasında toplam 1,4 milyar dolar kayıp yaşadığı açıklanıyor. Her iki şirket de halka açık olduğu için, temmuz ayında yayınlanacak çeyrek dönem raporlarında BTC yatırımlarından ettikleri zarar daha net bir şekilde gözler önüne çıkacaktır. Microstrategy adına ise işlerin biraz daha kötü gittiği belirtiliyor. Bitcoin fiyatı 21 bin dolar seviyesinden daha da düşüş yaşamaya devam etmesi durumunda, şirketin sunduğu teminatlara ekleme yapması gerekeceği söyleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku