Tesla’nın En Büyük Rakibinden Bitcoin (BTC) Açıklaması Geldi!

0 348

Tesla’nın piyasadaki en büyük rakibi olan elektrikli araç üreticisi Fisker Automotive’in CEO’su Henrik Fisker, Bitcoin (BTC) kervanına katılma niyetlerinin olmadığını söyledi. Yakın tarihli bir röportajda, yönetici ayrıca artan çevresel endişelere de değinerek, “sürdürülebilir enerji” ile üretilmediğinden BTC’den uzak duracaklarını ifade etti.

Fisker Bitcoin (BTC)’den uzak durmayı tercih ediyor

Tesla ve CEO’su Elon Musk, son zamanlarda piyasalarda büyük türbülansa neden olsa da, elektrikli araç üreticisi aslında hala en büyük BTC yatırımcılarından biri. Firma, bu yılın başlarında   1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldığını duyurdu.

Kısasa Kısas: Bitcoin (BTC) Tutkunları Tesla Siparişlerini İptal Etmeye Başladı
Kısasa Kısas: Bitcoin (BTC) Tutkunları Tesla Siparişlerini İptal Etmeye Başladı

O zamandan beri Tesla, adeta kripto para borsasının odak noktası oldu ve bu, diğer şirketlerin Tesla’yı takip edip edemeyecekleri büyük merak konusu oldu. Tesla’nın en büyük rakiplerinden biri olan Fisker Automotive de Bitcoin (BTC)’ yatırım planlarının olmadığını açıkladı.

BTC bir ödeme aracı olarak kullanılamaz

Kurucu ortak ve CEO Henrik Fisker, geçtiğimiz günlerde firmasının Bitcoin (BTC)’i bir ödeme aracı olarak kabul etmeyeceklerini de ekleyerek, bu konuya tamamen açıklık getirmiş oldu. Yönetici, aşırı volatiliteden dolayı, lider kripto para biriminin bir ödeme aracı olamayacağını söyledi. Dahası, en çok kullanılan küresel para birimi açısından herhangi bir değişiklikle ilgilenmiyor gibi görünüyordu. Fisker, bu konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Beş yıl sonra küresel ve egemen para biriminin ne olacağını kimsenin öngörebileceğini sanmıyorum. Bu noktada, para biriminin ne ya da hangisi olduğu beni ilgilendirmiyor.

 Ekolojik endişeler

Fisker, Tesla‘nın Bitcoin (BTC)’i bir ödeme aracı olarak askıya almasının mantıklı bir  karar olduğunu ve BTC’den uzak durma sebeplerinin elektrikli araba üreten bir firma için yerinde bir karar olduğunu vurguladı.   Muskı’ın piyasayı kızıla boyayan bu ani kararı, kripto para piyasasında büyük bir şok etkisi yarattı.

Milyarder iş adamı, Bitcoin madenciliğinin büyük bir kısmının geçmişte defalarca kanıtlandığı üzere fosil yakıtlar ile yapıldığını savundu. Fisker’in CEO’su son olarak şunları ekledi:

Bunun sürdürülebilir bir çözüm olduğunu düşünmüyorum. Çevre dostu değil ve biz de uzak duracağız!

Kaynak Cryptopotato.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku