Uyarı geldi: Enflasyon Arttıkça Daha Çok BTC Satılacak!

56

Son açıklanan enflasyon verileri sonrasında, Bitcoin(BTC) sahiplerinin ellerinde tuttukları kripto para birimini satmaya başlamalarından korkulduğu belirtiliyor

BTC işlemlerinde satış baskısı devam edecek mi?

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Amerika Birleşik Devletleri tarafından Mayıs 2022’de yayınlanan enflasyon verilerinden kısa bir süre sonra, kripto para piyasasının daha fazla baskı altına girdiği görüldü. TÜFE yüzde 8,6 olarak bildirildi. Daha geniş kripto para piyasasında bugün yüzde 5’lik bir düşüşten sonra, 1 trilyon dolara yaklaştığı belirtiliyor. Şuan itibariyle, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 523 milyar dolarlık bir piyasa değeri ve yüzde 4.37 düşüşle 27.409 dolar seviyesindeki bir fiyatla işlem görmeye devam ediyor. ABD’nin resesyona girme olasılığının arttıkça, kripto para piyasalarında ki satış baskısının da doğru orantıda arttığı belirtiliyor.

Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, bu noktada kripto para yatırımcılara sert bir uyarıda bulunuyor. İlerleyen haftalarda Bitcoin HODLer’ları tarafından büyük bir satış gerçekleştirileceği tahmininde bulunuyor:

Global anlamda gıda ve enerji fiyatları yükselirken, birçok Bitcoin HODLer’ı maliyeti karşılamak adına BTC’lerini ellerinden çıkartmak zorunda kalacak. Market zincirleri ve benzin istasyonlarının çoğu Bitcoin’i henüz kabul etmemektedir. Covid döneminde Bitcoin düşüşte iken kimsenin satmasına gerek yoktu. Tüketici fiyatları çok daha düşüktü ve HODLers teşvik kontrolleri aldılar.

Schiff Blockchain şirketlerinin batacağını söylüyor

ABD 2022 Mayıs ayında, geçtiğimiz Nisan ayında beklenenden daha yüksek bir işsizlik başvuru sayısı olduğu bildirildi. Durgunluğun piyasa üzerindeki kontrolünü sağlamlaştırdıkça, Schiff “Bitcoin satma ihtiyacının daha da artacağına ve kötüleşeceğine” inandığını dile getiriyor:

Faturaları ödemek için Bitcoin satma ihtiyacı, durgunluk derinleştikçe ve birçok BTC HODLer, özellikle de yakında iflas edeceğini düşündüğüm blockchain şirketleri adlarına işlerini kaybetmelerinde sonra durumun daha da kötüleşeceğini görebiliriz. Koşullar değişirse eğer, uzun vadeli alıcıların satış gerçekleştirmek zorunda kalacaklarını görebiliriz.

Ayrıca Schiff, Twitter hesabı üzerinden paylaştığı üzere herhangi bir kişisel mali kriz durumunda Altın (Schiff’in favori varlığı) satmayacağını veya bu uğurda başka herhangi bir varlığı tasfiye etmeyeceği belirtiyor. Schiff, pek çok Altın sahibinin bu kadar korkutucu bir durumla karşı karşıya gelmeyeceğine inanıyor. Perakendecilerin Altın satışı gerçekleştirseler dahi, Schiff “diğer yatırımcılardan, endüstriden ve merkez bankalarından, olanlar için boşluğu doldurmaktan daha fazla talep olacak” sözlerine yer veriyor. Ancak Schiff’in Bitcoin’in yeterli alıcı bulmayacağına dair olan inancının tam anlamıyla doğru olmadığı belirtiliyor. Bu yılki fiyat düzeltmesinin ortasında, 10K BTC’den fazla Bitcoin balina adreslerinin sürekli olarak daha fazla BTC ekledikleri bildiriliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku