Kurucu Ortadan Kayboldu, Yakımlar Azaldı: Sıradaki Terra SHIB mi?

108

Köpek temalı meme coin Shiba Inu (SHIB) yakım oranı, SHIB kurucusu Ryoshi’nin gizemli bir şekilde ortadan kaybolmasından sonra bir darbe aldı. Uzmanlar, projenin kullanılabilirliğinden yoksun olduğu için Shiba Inu’nun Terra gibi çökebileceğine inanıyor. İşte detaylar…

SHIB, Ryoshi’nin ortadan kaybolmasıyla spekülasyonlarla karşı karşıya kaldı

Shiba Inu’nun kimliği belirsiz kurucusu Ryoshi, tüm sosyal medya platformlarından kayboldu ve SHIB sahipleri ile topluluk arasında bir karışıklığa neden oldu. Ryoshi, spekülasyonlar yaygınlaştıkça tweet’lerini sildi ve tüm online varlığını sildi. Ryoshi, Shiba Inu topluluğundan ayrıldıktan sonra, proje lideri ve geliştirici Shytoshi Kusama harekete geçti ve ekibin devam edeceğini belirtti. Kusama, Ryoshi’nin vizyonunu ve bu büyük deney için planını gerçekleştireceklerini de söyledi.. SHIB yakım oranı, 29 Mayıs’taki olayların ardından bir darbe aldı. Son 24 saatte, sadece 54,6 milyon SHIB token yakıldı. Yanma oranı bir gecede Yaklaşık yüzde 64.2 oranında düştü.

Kurucu Ortadan Kayboldu, Yakımlar Azaldı: Sıradaki Terra SHIB mi?

Yanma oranındaki düşüş, token’in dolaşımdaki arzının yavaş bir şekilde azalmasıyla ilişkilidir ve azalan SHIB dolaşımının fiyatı üzerindeki boğasal etkisini geciktirir. Şimdiye kadar 410.46 trilyon Shiba Inu token yakıldı ve SHIB arzını önemli ölçüde azalttı.

Uzmanlar, Shiba Inu’nun Terra ile aynı kaderi paylaşabileceğine inanıyor

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Kripto para uzmanları tarafından hazırlanan bir rapora göre, Shiba Inu, Terraform Labs’ın LUNA (şimdi Luna Classic-LUNC) ve TerraUSD’ye (UST) benzer şekilde çökebilir. 36 kripto para uzmanının görüşlerine yer verilen rapor, ilk olarak Mayıs 2022’de yayınlandı. Kripto ekosistemindeki meme paralar arasında, Shiba Inu en çok etkilenen kripto para birimlerinden biridir ve uzmanlar Dogecoin katilini çevreleyen çeşitli tehditler olduğuna inanmaktadır. Kripto uzmanlarına göre, Shiba Inu Luna ile aynı kategoride ve projenin gerçek kullanım durumları yok. Kullanılabilirlik eksikliği, Shiba Inu’nun gerçek ürününe değil, yutturmacaya güvendiği anlamına gelir. Shiba Inu, projesinde bir stablecoin içermese de, algoritmik stablecoin UST ile Terra’nın aksine, az gelişmiş bir tane var.

Shiba Inu (SHIB)'dan Dev Hamle: Ünlü İsimle Anlaşıldı!

Shiba Inu’nun stablecoin’i, UST’nin 1 dolarlık sabitinin aksine 0,01 dolara sabitlenecek. Kurucu Ryoshi, bunun Shiba Inu’nun stablecoin’ini ekosistemdeki algoritmik stablecoin’lerden daha kararlı hale getireceğine inanıyordu. Proje şu anda “tamamlanmaya yakın” ve sabitin nasıl korunacağına dair detaylar henüz açıklanmadı. Analistler, Shiba Inu fiyat eğilimini değerlendirdi ve meme coin için 0,000014 dolarlık bir yükseliş hedefi belirledi. Analistler, kripto ekosistemindeki altcoin’lerle karşılaştırıldığında Shiba Inu’da likidite eksikliği olduğunu ve yukarı yönlü 0,0000128 dolar ile sınırlandırıldığını belirtiyor. Bununla birlikte, Shiba Inu fiyatının yükseliş trendini sürdürmesi durumunda 0,000014 dolara tırmanması muhtemel.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak fxstreet
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku