Kripto Para Piyasaları Çökerken, Balinalar Bu Altcoin’e Saldırıyor!

120

Bildiğiniz üzere kripto para piyasasında birçok yatırımcı en büyük 100 ETH balinasının hareketlerini takip ediyor. Son günlerde yaşanan piyasa çöküşüyle beraber en büyük 100 ETH balinası ise bu altcoin’leri biriktiriyor! İşte detaylar…

İşte en büyük 100 ETH balinasının biriktirdiği en iyi kripto para birimleri!

Kripto para piyasasında yatırımcıların takip ettiği en önemli noktalardan biri ise tabii ki balinaların yatırımları olarak karşımıza çıkıyor. Güncel verilere göre dünyanın en büyük Ethereum (ETH) balinaları, her biri için ortalama 3,6 milyon doların üzerinde bir değerle Shiba Inu (SHIB) biriktiriyor. Ayrıca ünlü balina veri takip platformu olan WhaleStats, en büyük 100 Ethereum (ETH) balinasının yatırım davranışları hakkında veriler paylaştı.

Ünlü balina veri takip platformunun verilerine göre, ortalama olarak Shiba Inu (SHIB) yatırımcılarının 3.678.367 dolar değerinde 463.5 milyar adet SHIB token’ı bulunuyor ve SHIB, yatırımcıların cüzdanında ETH ve bir çift stablecoin haricinde Ethereum balinalarının en büyük altcoin yatırımı olarak karşımıza çıkıyor. Son bir haftalık süreçte yüzde 22,1 düşüş yaşayan popüler memecoin, anlık olarak 0,00000827 dolardan işlem görüyor.

Ayrıca en büyük 100 ETH balinası cüzdanında, popüler kripto para borsası FTX’in yerel token’ı olan FTX token’ı da bulunduruyor ve ortalama olarak 140.652 token’a sahipler. Bu token’ların toplam piyasa değeri ise 3.241.466 dolar olarak karşımıza çıkıyor.

Balinaların biriktirdiği diğer altcoin’ler ise fiyatıyla göze çarpıyor

En büyük 100 ETH cüzdanı arasında popüler olan bir diğer kripto varlığı, FTX token’ın hemen arkasından gelen Bitpanda Ecosystem Token (BEST) olarak karşımıza çıkıyor ve BEST, balinaların en sık tercih ettiği 6.token olarak listede kendine yer buluyor. Hemen ardından ise 7.sırada kripto para varlık yönetimi platformu SwissBorg’un yerel token’ı olan CHSB yer alıyor. En büyük 100 ETH cüzdanı, ortalama olarak 6 milyondan fazla CHSB token’a sahipler ve piyasa değeri ise 1.103.966 dolar değerinde bulunuyor.

Listenin sonlarına doğru yaklaştığımızda ise ETH balinalarının MXC token’a da ilgili olduklarını görebiliyoruz. Balinalar, ortalama olarak 1.101.406 dolar değerinde 16 milyonu aşkın MXC token’a sahipler ve bu durum MXC token’a listenin 8.sırasında yer veriyor. En büyük 100 ETH balinasının en çok biriktirdiği 10 altcoin sıralamasının son sırasında ise karşımıza Decentraland (MANA) çıkıyor. En büyük 100 ETH balinasının cüzdanında ortalama olarak 818.039 dolar değerinde 1 milyonu aşkın MANA token bulunuyor.

Daha önce kriptoarena.com olarak belirttiğimiz üzere listenin en tepesinde Ethereum (ETH) yer alırken, ikinci ve üçüncü sırada ise popüler stablecoin’lerden olan US Dollar Coin (USDC) ve Tether (USDT) yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku