Oyun Bitti: Bu Altcoin İflas Ediyor!

224

Altcoin projesi Celsius Network(CEL)’un, mali sorunlarını çözmek ve yeniden yapılandırma avukatlarına danışmak da dahil olmak üzere, iflastan kaçınmak adına tüm olasılıkları araştırdığı belirtiliyor.

Altcoin projesinde seçeneklerin azaldığı belirtiliyor

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Bu durum, aynı zamanda Citigroup’un olası finansal seçimlerine yardımcı olması ve platformdaki kripto para alım-satım işlemleri ile transferlerinin askıya alınma durumunun da söz konusu olduğu bildiriliyor.

Birçok kripto para uzmanı ve araştırma kuruluşunun, zayıf risk yönetimi ve olumsuz piyasa koşullarının ve Lido Staked Ethereum (stETH) depeg’in Celsius’u daha da zorlu bir noktaya getireceğini düşündükleri belirtiliyor. Likidite yaratmak adına önemli stETH birikimlerinin teminat olarak kullanmanın tek alternatif olduğu görülüyor. Yaşanan zorlu kripto para piyasası koşullarındaki finansal kısıtlamalar sebebiyle Celsius Network’un artık baskı altında olduğu bildiriliyor. Ayrıca, bugün Bloomberg tarafından bildirilene göre şirketin iflastan kaçınmak adına elinde alternatifleri kalmadığı söyleniyor.

Tek alternatifin stETH olduğu belirtiliyor

Kripto para araştırma firması Kaiko tarafından belirtilenlere göre, Lido’nun ETH’den stETH’si, Terra(LUNA)’ya yönelik riskler ve olumsuz piyasa koşullarının doğrudan Celsius’u engellediği açıklanıyor. Kripto para birimleri alım-satım işlemleri yürüten Celsius Network, Lido’daki önemli stETH sahiplerinden biridir. Kripto para şirketi, müşterilerin parasını stETH’e yatırılması ile yönetim sağlar. Dune Analytics’e göre, Celsius’un stETH’de yaklaşık 500 milyon dolarlık bir birikimi var. Bununla birlikte, para çekim işlemlerini geri ödemek adına açık piyasada yüksek miktarlarda ticaret yapmak pratik bir çözüm olmayacaktır.

Celsius(CEL) ve Three Arrows Capital, likiditeyi ve borçları kontrol etmek için stETH’yi daha küçük limitlerle çıkışlarını gerçekleştirirken, tasfiye tehditlerine maruz kaldığı belirtiliyor. Tek alternatif olarak ise, bir kripto para borsası veya profesyonel yatırımcılar ile tezgah üstü bir anlaşma için teminat olarak stETH veya diğer kripto para birimlerinin kullanması olduğu söyleniyor.

Celsius Network yasal işlemlerle karşı karşıya

BitBoyCrypto.com’un kurucusu Ben Armstrong, Celsius’a yasal işlem davası açmak için hazırlıyor. Armstrong’a göre, Celsius tarafından görevlendirilen yeniden yapılandırma avukatları esas olarak işletmeleri iflasa hazırlıyor. Ancak, solvent kalma şansının minimum olduğunu düşünen birkaç avukatla konuştuğunu açıklıyor. Sonuç olarak ise, Celsius’un tek seçeneğinin, şirkete karşı açılan herhangi bir davayı anında durduracak olan iflası olduğu belirtiliyor.

Ayrıca Ben Armstrong’un diğer kişilerin kendisiyle iletişime geçerek onlarında şikayetçi olmaları gerektiğini ve eklemek istediğini iddia ediyor, ancak şu anda bu durumun mümkün olmadığı bildiriliyor. Buna ek olarak, şirketin iflasını ilan etmeden kısa bir süre önce asliye mahkemesinde, 10 bin ila 25 bin doların altında birikimleri olan küçük yatırımcılara şikayette bulunmalarını tavsiye etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coinpedia
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku