Al Sat Seviyeleri Belli Oldu! İşte ETH İçin Kritik Seviyeler

26

Ethereum fiyatı son 24 saat içinde direnç sağlayarak alıcıların geldiğini gösteriyor. Büyük çöküşün ardından ETH kayıplarının bir kısmını geri almaya çalışabilir, ancak önemli seviyeler kırılırsa kartlarda bir düşüş daha olabilir.

Ethereum’da yükseltme çalışmaları sürüyor

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Ethereum, Merge yükseltmesiyle yıllardır mevcut İş Kanıtı (PoW) modelinden Hisse Kanıtı’na (PoS) geçmeyi planlıyor. Bu güncellemeyi 8 Haziran’da ETH test ağında uygulamak, geliştiricileri aynı şeyi Beacon zinciri yani ana ağ üzerinde yapmaya bir adım daha yaklaştırdı. Bununla birlikte, ortaya çıkan bir engel, 2015 yılında ETH blockchain’ine yerleştirilen zorluk bombasıdır. Zorluk bombası, geliştiricilerin Doğrulayıcıların veya madencilerin Birleştirme sırasında veya sonrasında PoW modeline bağlı kalmasını önlemenin bir yoludur. Bu, Ethereum ana zincirinin herhangi bir çatallanma olasılığını önler.

Al Sat Seviyeleri Belli Oldu! İşte ETH İçin Kritik Seviyeler

İşaret zinciri Birleştirme yükseltmesi için desteklenirken, zorluk bombası ortaya çıkmış gibi görünüyor. Sonuç olarak, geliştiriciler bombayı ertelemeye karar verdiler. Bu geliştirmenin bir uzantısı olarak, geliştiriciler ayrıca Geth v1.10.19’un yeni bir sürümünü yayınladı. Yukarıda belirtilen zorunlu yükseltme, zorluk bombasını 700.000 blok geciktirecek. Yükseliş temellerinden bağımsız olarak, Ethereum fiyatı son çeyrekte büyük bir çöküş yaşadı.

ETH fiyatı trend dönüşüne hazır mı?

Ethereum fiyatı son altı hafta içinde yüzde 65 düştü ve 1.013 dolar ile yeni bir yılın en düşük seviyesine ulaştı. Bu feci düşüşün bir sonucu olarak ETH, 2.324 dolar, 1.730 dolar ve 1.270 dolarlık önemli destek seviyelerini bir direnç bariyerine çevirdi. 12 Haziran itibariyle, Ethereum fiyatı 1.270 dolarlık engeli paramparça etti, ancak son yüzde 15’lik toparlanma, alıcıların ETH’yi indirimli fiyatlarla satın aldığını gösteriyor. 1.270 dolarlık engelin bir destek seviyesine hızlı bir şekilde çevrilmesi, 1.730 dolara etkileyici bir sıçramayı tetikleyen anahtar olabilir.

Buradaki eğilim değişikliği, acımasız bir satıştan sonra uygun görünüyor; Bu, satıcıların bir mola vermesine izin verirken, arada kalan alıcılar ve kurumsal yatırımcılar devreye girip birikir ve hızlı bir ralliye yol açar. Son sekiz gün içinde 7 günlük hareketli ortalama ağ büyümesinin 63 binden 73 bin fiyat seviyesine yükselmesi, Ethereum fiyatı için bu tezi desteklemektedir.

Bu yüzde 15’lik artış, kullanıcıların ETH’yi benimsediğini ve yatırımcı güvenini yeniden kazandığını gösteriyor. 100 ila 10.000 ETH arasında tutan balinaların birikimi, toparlanma görünümüne bir kuyruk rüzgarı eklemeye devam ediyor. Son sekiz günde bu tür yatırımcıların sayısı 44.100’den 44.500’e yükseldi. Fiyat hareketinde görüldüğü gibi, bu sahipler ETH’yi indirimli fiyatlarla alıyor ve toparlanma rallisine yatırım yapıyorlar.

 

Ethereum fiyatı ne kadar düşebilir?

Bir toparlanma rallisi düşünüldüğünde işler görünüşte zararsız olsa da, tez, ETH fiyatının 1.270 dolarlık engeli bir dayanak noktası haline getirmeyi başardığı varsayımına dayanıyor. Alıcılar bir araya gelemezse veya satış baskısı artmaya devam ederse, bu gelişme olası olmayabilir. Böyle bir durumda düşüş trendinin devam etmesi daha makul görünüyor.

 

Ethereum fiyatındaki yükselişe karşı, 11 Haziran’da 15.87 milyondan 16 Haziran’da 16.36 milyona yükselen borsalarda bulunan ETH arzındaki son enflasyon. Bu endeks, bir ani çökme durumunda potansiyel olarak satış tarafı baskısı olarak hizmet edebilecek merkezi platformlara kabaca bir hesaplama ile 500 bin ETH gönderildiğini gösteriyor. Bu zincir üstü ölçümler ve piyasa koşulları göz önüne alındığında, Ethereum fiyatının düşüş eğilimini sürdürme şansı da mevcut.

ETH satıcıları boşaltmaya devam ederse ve 1.000 dolarlık psikolojik seviyeyi aşarsa, kurtarma tezini geçersiz kılacaktır ve ikinci ayağı hızlandıracaktır. Bu düşüş eğilimi, 661 dolara kadar uzanan fiyat verimsizliğini doldurmak için Ethereum fiyatını düşürebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak fxstreet
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku