Ekonomist İddialı: Son BTC ve ETH Tahminlerim Tuttu! Sırada Bu Var

92

Tanınmış BTC eleştirmeni ve SchiffGold Varlık Yönetimi Fonunun Kurucusu Peter Schiff, lider kripto para birimi Bitcoin(BTC) ve lider altcoin Ethereum(ETH) fiyat seviyeleri ile ilgili tahmininde neredeyse yeniden bir noktaya kadar geldiğini dile getirmek adına Twitter hesabından paylaşımlarda bulundu.

“BTC yüzde 30, ETH yüzde 40 düşüş”

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Bu hafta başında, Ethereum (ETH) fiyat seviyelerinde düşüşler yaşandığı görüldü. Schiff şu anda Bitcoin ve Ethererum’un aşağı yönlü haraketliliğiyle, hesapladığı seviyelerden destek alarak tahminlerinin neredeyse doğru olduğuna inandığını dile getiriyor. Twitter hesabında yayınladığı son tweetinde Schiff, Bitcoin ve Ethereum’un daha önceden tahmin ettiği seviyelere çok yakın bir alana geldiğini ve yaklaştığını belirtti:

BTC için 20 bin dolar ve ETH içinde 1.000 dolar seviyesi.

Bitcoin için öngörülen 20 bin dolar fiyat seviyesinden 80 dolar ve Ethereum içinde Schiff tarafından beklenen 1.000 dolar fiyat seviyesinden 20 dolar uzakta olduğu için tam olarak doğrudan bir isabet olmadığını itiraf ediyor.

Tahminini beş gün önce, 11 Haziran tarihinde paylaşan ekonomist Peter Schiff listede ilk ikide yer alan lider kripto para birimi BTC ve lider altcoin ETH’nin henüz dip seviyesini henüz gelmediğine inanıyor. 20 bin dolar ve 1.000 dolar fiyat seviyelerine gerilemesinden sonra tweet paylaşımında bulundu, her iki kripto para birimi adına da gerçek bir çöküş olacağını dile getiriyor.

Schiff, Bitcoin’in 5 bin doları test etmesini bekliyor

15 Haziran tarihinde Schiff, Bitcoin’in uzun vadeli destek seviyesi için 5 bin dolar fiyat seviyesini test edecek kadar düşebileceğini belirten bir grafik ile birlikte bir tweet paylaşımında bulundu. Bu tweetle, lider kripto para biriminin 21 bin dolar seviyesinin altına düşmesinden sonra ve yukarıda bahsedilen 20 bin dolar seviyesine gerçekten yaklaştıktan sonra yayınlandı.

Ekonomist İddialı: Son BTC ve ETH Tahminlerim Tuttu! Sırada Bu Var

Şimdilerde merakla Bitcoin düşmanı ve altın yatırımcısı olmasına rağmen Peter Schiff’in, yatırımcıların daha sonra daha ucuza yeniden alım yapabilmeleri adına Bitcoin birikimlerini elden çıkartmaları önerisinde bulundu. Schiff, 2022 yılının başında Twitter hesabından takipçileri ile Bitcoin’in 30 bin dolar seviyesinin altına düştüğünde 10 bin dolara kadar düşmesini beklediğini yazdı. İkinci tahminde ise, BTC’in 20 bin dolar seviyesinin altına düşeceğini ve ardından BTC’nin “düşüşler adına uzun bir yolu” olacağı öngörüsünde bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak u.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku