İşte Mark Cuban’a Göre Piyasadaki En Güçlü Kripto Para!

5.269

Kripto para birimleri son yıllarda giderek daha popüler bir yatırım aracı haline geldi. İnsanlar kısa veya uzun vadede kazanç sağlamak ve kar etmek için kripto paraların potansiyeli konusunda heyecan duysa da, aslında çok az sayıda kripto para birimi ticari işlemler için kullanılmakta.  

Mark Cuban’a göre en güçlü kripto para Dogecoin

Milyarder yatırımcı Mark Cuban, Dogecoin’in bir ticaret aracı olarak kullanılabilme kabiliyeti açısından tüm kripto paralardan daha güçlü olduğunu düşünüyor. İşte bu yüzden Cuban, Dogecoin’in para birimi olarak sağlam bir potansiyele sahip olduğunu söylüyor. 

Dogecoin aslında insanların sanal paralara ve köpek tabanlı meme coinlere olan takıntısını bir araya getirmek amacıyla şaka coin olarak yaratıldı. Ancak, Dogecoin yaratıcıları gerçekten ciddiye alınmayı düşünmese de, yarattıkları coin kendi kendine büyüdü.  

Cuban: Dogecoin’in yükselişe geçmesinin en büyük nedenini açıkladı:  

Cuban, yaptığı bir açıklamada,  Dogecoin’i ticaret için kullanılabilecek bir kripto para birimi olarak nitelendirdi. Cuban açıklamasında: 

Dogecoin, ürün veya hizmet alımı için kullanılabilecek bir yatırım aracı. Yatırımcılar aslında alışveriş yapmak için de Dogecoin’i kullanabiliyorlar.

 Cuban’nın sahibi olduğu Dallas merkezli basketbol takımı Mavericks, meme tabanlı kriptoları kabul eden şirketlerden biri. Mavericks, hem biletler hem de ürünler için bir ödeme yöntemi olarak Dogecoin’i kabul ediyor. Şimdiye kadar Mavericks’de 20.000’den fazla Dogecoin işlemi tamamlandı.  

Teknik Analist Dogecoin, Bitcoin, Ethereum ve 2 Altcoin İçin Kritik Seviyeleri Açıkladı

 Cuban, bir para birimi olarak kullanımının Dogecoin’i Bitcoin gibi diğer kripto para birimlerinden ayırdığını söyledi. Cuban,  Bitcoin yatırımcılarının değeri artması umuduyla sahip oldukları coinleri uzun vadeli tutma eğilimleri nedeniyle, Bitcoin’in bir değişim aracından ziyade “altının dijital versiyonu” olduğuna inanıyor.  Maverick’in sahibi, Dogecoin’in ticari işlemler için uygun bir para birimi olduğuna olan inancında yalnız değil, Tesla’nın CEO’su ve başka bir kripto meraklısı olan Elon Musk da Cuban gibi düşünüyor. Musk, uzun süredir Dogecoin hayranı ve  bu kripto para biriminin sosyal medyadaki en büyük destekçilerinden biri. Musk’ın DOGE’yi “halkın kriptosu” olarak adlandırmasından sonra DOGE topluluğu  daha etkin hale geldi. Musk şunları söylemişti:

Tesla’daki üretim hatlarında veya SpaceX’te roket inşa eden birçok insanla konuştum. Bu insanlar, finansal uzmanlar veya Silikon Vadisi teknoloji uzmanları değiller. Onlar da DOGE yatırımcısı. Bu yüzden Doge’u desteklemeye karar verdim. DOGE, halkın kriptosu
haline geldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak www.fool.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku