Binance Meme Altcoin Savaşlarını Kızıştırıyor: SHIB/DOGE İşlem Çifti Geliyor

2.183

İşlem hacmi bakımından piyasanın en büyük kripto para borsası Binance bugün yaptığı bir açıklamada‌, Shiba Inu ile Dogecoin işlem çiftini listeleyeceğini duyurdu. Bu sayede borsa,‌ ‌hodler‌’ların ‌iki‌ altcoin projesi ‌arasında‌ ‌‌‌doğrudan‌ işlem yapmasına olanak tanıyacak. Binance duyurusunda, ‌SHIB/DOGE‌ işlem çiftinin 2 Kasım günü saat 08:00’de faaliyete başlayacağını belirtiyor.

Binance‌ ‌DOGE/SHIB‌ paritesi için destek eklediğini duyurdu

Dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan Binance, bugün yaptığı bir duyuru ile SHIB/DEGE ticaret çiftini 2 Kasım saat 08:00’de faaliyete geçireceğini açıkladı. Borsanın bu hamlesi, en iyi kripto para birimleri sıralamasında ilk ona girmek için savaşan meme altcoin projeleri Dogecoin ve Shiba Inu arasındaki rekabetin zirve yaptığı sıralarda geliyor.

Piyasada, ‘Dogecoin katili’ olarak adlandırılan popüler altcoin Shiba Inu (SHIB) geçtiğimiz hafta önce Dogecoin’i piyasa değeri bakımından geçerek dokuzuncu sıraya yerleşti. Yazım sırasında, en büyük onuncu kripto para olan Dogecoin’in piyasa değeri 35,858 milyar dolar civarındayken, orijinal memecoin’in fiyatı son 24 saat içinde yüzde 4,45 artarak 0,2715 dolardan işlem görüyor.

Binance’in duyurusu meme altcoin projeleri arasında tansiyonu arttırıyor

Geçen hafta ünlü milyarder Elon Musk’ın SHIB yatırımı olmadığını belirtmesinin ardından SHIB kısa süreli bir düşüş yaşadı. Bazı analistler, altcoin projesindeki düşüşün bir başka sebebi olarak yatırımcıların SHIB token’larından elde ettikleri kâr ile DOGE satın aldıkları yönündeydi. Ancak bu, Coinbase’de yaşanan ufak bir sorundan ötürü gecikti. Bazı analistlere göre Binance’in SHIB/DOGE işlem çiftini başlatması, DOGE’a alternatif olabilecek yeni bir memecoin arayışı içinde olan Dogecoin yatırımcıları için bir fırsat sunuyor.

‌Binance’in‌ ‌yeni‌ işlem çiftini faaliyete sokması hodler’ların, altcoin yatırımları ile ‌sorunsuz bir şekilde‌ ‌işlem‌‌ yapabilmelerine imkân tanıyor. Binance’de, son 24 saat içinde 2,5 milyar dolar ile en çok kullanılan ikinci işlem çifti SHIB / USDT oluyor. Bu işlem çifti geçen hafta BTC / USDT hacmini geçti. Öte yandan DOGE / USDT ise 1,11 milyar dolarlık hacmi ile altıncı en çok‌ ‌işlem gören‌ parite oluyor. Bunların yanı sıra Binance’in yeni işlem çifti DOGE ve SHIB hodler’ları arasındaki tansiyonu daha da yükseltiyor. Shiba Inu ve diğer memecoin’ler hakkında daha fazla haber için Kriptoarena.com’u takip etmeye devam edin.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Gfinityesports.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku