Elon Musk, Twitter İsmini Değiştirdi: Uzmanlardan Altcoin Uyarısı Geldi!

671
 Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter’da ismini “Lorde Edge” olarak değiştirdi. Bu gelişmenin ardından, piyasada birkaç Lorde Edge isimli altcoin ortaya çıktı.

Lorde Edge ve altcoin dolanrıcılığı!

Kripto para piyasasında yakından takip edilen Çinli Gazeteci Colin Wu,  veri platformu Token Sniffer’ın verilerine atıfta bulundu ve Musk’ın Twitter hesabını değiştirmesinden bu yana birkaç saat içinde ortaya çıkan çok sayıda yeni altcoin olduğunu belirtti. Token Sniffer’a göre, ortaya çıkan bu altcoin’ler aynı zamanda ‘dolandırıcılık ve hacklenme’ kategorisinde yer alıyor. Uzmanlara göre, Elon Musk hayranları ve kısa yoldan para kazanmak isteyen yatırımcıların “Lorde Edge” isimli coin’lere atlamadan önce dikkatli olmaları gerekiyor. Ayrıca Musk,Twitter’daki konumunu de “Trollheim” olarak değiştirdi.

 

 

Peki Elon Musk’ın twitter’da adını değiştirmesi popüler meme tabanlı altcoin projesi Dogecoin’le (DOGE) bir ilgisi olabilir mi? Dogecoin kurucusu Billy Markus’a göre evet! Elon Musk’ın Twitter’da ismini değiştirmesinden sonra DOGE kuru ortağı Markus, “Lorde Edge” kelimelerinin “Elder Doge” kelimelerinin bir anagramı olduğunu belirtti. Markus, Elon Musk‘ın bunu kasti olarak yapmış olabileceğini söyledi. “Elder Doge” yaşlı Doge anlamına geliyor ama “Elder” kelimesi aynı zamanda “kıdemli kimse” olarak da çevriliyor.

 

Tesla hisseleri ve Bitcoin

Popüler altcoin DOGE’nin bir numaralı savunucusu Tesla CEO’su Elon Musk, finans dünyasını bir kez daha sarstı ve sonuçları Bitcoin (BTC)’i etkileyebilir. Musk, Twitter hesabı aracılığıyla takipçilerine, ABD’de uygulanacak gerçekleşmemiş kazançlardan alınacak yeni vergi yasası nedeniyle şirketinin hisselerinin yüzde 10’unu satıp satmaması gerektiğini sordu. Bu hisseler, 25 milyar dolar değerinde.  25 milyar dolarlık anket sonuçlandı. yüzde 57.9’luk kesim Elon Musk’ın Tesla’daki hisselerinin yüzde 10’unu satmasına “evet” dedi. Musk’ın BTC veya altcoin projelerine yatırım yapıp yatmayacağı merak konusu oldu.

Elon Musk'tan Çarpıcı Dogecoin Açıklaması: Alakamız Yoktur!

Bununla birlikte, ankete katılanların çoğu, Musk’ın BTC’ye ve favori kripto para projelerine daha fazla yatırım yapmasını istiyor. Analist, bu paranın Bitcoin’e gidebileceğini iddia etti.  Analiste göre, bunun nedeni vergi ile alakalı olmayabilir. Musk, daha fazla Bitcoin satın alabilir. Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, Tesla yakında Bitcoin’i tekrar ödeme seçeneği olarak kabul edebilir.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku