Bitcoin (BTC)’de Beklentiler Artıyor: “Bu Seviyeye Kadar Direnç Yok”

738

Lider kripto para birimi Bitcoin, son günlerde güçlü bir ralli yakaladı. Yatırım danışmanlığı şirketi Inside Edge Capital Management’ın kurucusu Todd Gordon, Bitcoin’in son çıkışı ile ilgili olarak CNBC’ye açıklamada bulundu.

Bitcoin rallisi devam ediyor

Bitcoin Salı günü tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra Gordon, CNBC’ye yaptığı açıklamada şöyle belirtiyor:

Bana kalırsa Bitcoin’in, müşteri portföylerinin bir parçası olması gerekiyor. Ancak küçük bir parça olması gerektiğini düşünüyorum. Aslına bakılırsa Bitcoin (BTC)’in 125 bin dolar ile 150 bin dolar arasında bir direnç noktası bulunmuyor. Yani bu noktaya gelebileceğini düşünüyorum.

Gordon’ın portföyünün kabaca %3’ü farklı kripto para birimlerine yönlendiriliyor. Todd Gordon, Apple’ın kripto para teknolojilerini araştırması, Çin’in kripto piyasası işlemlerini yasaklaması sonrasında ABD’deki kripto madenciliğinin yükselişi ve metaverse dünyasındaki gelişmeleri, kripto alanındaki yükselişi destekleyen etkenler arasında gösteriyor. Ancak Gordon piyasadaki aşırı volatilite nedeniyle tedbiri elden bırakmamak gerektiğini ekliyor. Bu hususta Gordon şöyle açıklamada bulunuyor:

Yükseliş beklentisine sahibim ancak aşırı volatilite nedeniyle, lütfen dikkatli olun ve neyle uğraştığınızı anlamaya çalışın.

FED kararları kripto piyasasını etkileme potansiyeline sahip

Yatırım danışmanlığı firması Chantico Global’ın kurucusu ve CEO’su Gina Sanchez aynı röportajda ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın kripto paraları yasaklamayı düşünmediğini belirtiyor ve bu durumun Bitcoin (BTC)’in yükselişine yardımcı olabileceğini söylüyor. Diğer taraftan Sanchez, FED’in lider kripto para için en önemli engeli teşkil edebileceğinin de altını çiziyor. Sanchez konuya ilişkin olarak şu değerlendirmede bulunuyor:

Ekonomi yeniden açılmaya devam ettikçe ve rakamlar ısınmaya başladıkça, bir noktada FED’in dev parasal teşvikler konusunda geri adım attığını, piyasalardaki likiditenin azaltılması için çalıştığını ve potansiyel olarak kripto piyasası performansını etkilediğini görebiliriz.

Görsel: ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell
Görsel: ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell

Yatırım uzmanı Sanchez, merkez bankalarının kendi dijital para birimleri üzerinde çalışıyor olmasının piyasa için yeni riskler oluşturacağı konusunda uyarıyor. Sanchez bu hususta şu şekilde açıklamada bulunuyor:

Merkez bankası dijital para birimleri, düzenleme söz konusu olduğunda potansiyel olarak bir avantaja sahip oluyor ve şu anda kripto piyasasında büyük bir bilinmezlik teşkil ediyor. Bu nedenle büyük kazananlar ve kaybedenler ortaya çıkabilir.

Her şey düşünüldüğünde, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yaparken, ihtiyatın anahtar olduğu konusunda Sanchez ve Gordon hemfikir görünüyor. Sanchez son olarak şöyle ekliyor:

Bir pozisyon alırsanız, çok küçük bir pozisyon olmalı.

Kripto para piyasasına ilişkin daha fazla güncel haber için Kriptoarena.com adresini ziyaret edebilirisiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cnbc.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku