Dogecoin (DOGE)’den Güncelleme Duyurusu: Fiyat Artış Kaydetti

2.153

Orijinal köpek temalı meme kripto para birimi olan Dogecoin (DOGE)’in pump’ı, en son haberler ve yükselen piyasa hissiyatıyla güçleniyor. Yakın bir zaman önce, altcoin projesinin yeni bir güncelleme yapacağını duyurmasıyla birlikte fiyatı önemli bir artış gösteriyor.

DOGE ağına Dogecoin Core 1.14.5 güncellemesi geliyor

Elde edilen verilere göre, Dogecoin Core 1.14.5 güncelleme duyurusunun ardından meme tabanlı kripto para biriminin fiyatı yüzde 11 artış kaydetti. Ancak, DOGE daha sonra hızla geri çekilerek o günkü kârının yaklaşık yarısını kaybetti. Kripto para biriminin ani büyümesinin arkasındaki bir başka neden ise şu anda 3 trilyon dolar değerinde olan kripto para piyasasındaki ralli olarak görülüyor. Ancak büyümeyi ateşleyen Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk tarafından onaylanan ücretlerde düşüşe yol açan güncelleme olarak nitelendiriliyor.

Ücret indirimi, ağın daha fazla merkezsizleştirilmesi için her zaman hazır olan Dogecoin (DOGE) topluluğu tarafından da sıcak bir şekilde karşılanıyor. Güncelleme, altcoin’in ağında işlem maliyetlerinin düşürülmesine ek olarak, DOGE kullanıcıları için sorunlara neden olan önceden var olan güvenlik açıklarını düzelterek ağın performansını da iyileştiriyor.

Dogecoin’in yükselişi devam ediyor

Analistlere göre piyasadaki hızlı geri dönüş, büyük olasılıkla DOGE fiyatının eylül ayındaki seviyelerine geri döndüğü yerel zirve olan 0,3 dolarlık fiyat seviyesine yakın satış baskısından kaynaklanıyor. Dogecoin (DOGE), ayın başından bu yana istikrarlı bir şekilde yükseliş trendinde hareket ediyor. Dahası, meme temalı kripto para birimi ağustos ayında toplamda yüzde 43 kazanarak 0,34 dolarda yerel bir zirveye ulaştı.

Geçtiğimiz haftalarda, Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere, bir başka meme temalı kripto para birimi olan Shiba Inu (SHIB) ile yarışta arkada kalan DOGE, piyasa sıralamasında kaybettiği yeri yeniden almayı başardı. Piyasa sıralaması bakımından Shiba Inu kısa bir süreliğine dokuzuncu sıraya yerleşirken, daha önce dokuzuncu sırada yer alan DOGE ise onuncu sıraya gerilemişti. Ancak orijinal memecoin, kendisinin bir taklidi olan SHIB’i geçmeyi başararak yeniden dokuzuncu en büyük kripto para birimi olmayı başarıyor. CoinMarketCap tarafından elde edilen verilere göre yazım sırasında, Dogecoin gün içinde yüzde 6,80 ve haftalık olarak yüzde 3.39 artışla 0,281 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku