Haftalık Bitcoin (BTC) Tahmini! BTC Kripto Para Piyasaları Mahvedebilir!

396

Bitcoin (BTC) fiyatı, ikinci kez kritik bir engelde büyük bir ret geçiriyor ve bu da bir geri dönüş olasılığını gösteriyor. Bununla birlikte, kripto piyasaları, Ethereum blockchain’inde yaklaşan Merge yükseltmesi nedeniyle yükseliş anlatısının tadını çıkarıyor gibi görünüyor. Sonuç olarak, Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, birçok altcoin geçen ay iki katından fazla arttı ve daha fazlasının yolda olduğuna dair işaretler gösteriyor. Bitcoin fiyatı bir satış baskısı yaşarsa, bu, Ethereum dahil olmak üzere bu tür birçok altcoin için potansiyel olarak yükseliş ivmesini mahvedebilir.

Bitcoin fiyatı sabit kalıyor, ancak ne kadar süreyle?

Bitcoin fiyatı, hiçbir kopuş belirtisi olmadan yükselen paralel kanal fraktalının içinde konsolide olmaya sıkıştı. Son haftalık tahminden bu yana işler aşağı yukarı aynı kaldı, ancak önemli bir ekleme ile BTC, dolar 50 geri çekilme seviyesini 24,948 dolardan kırmaya çalıştı ancak başarısız oldu. BTC, 200 haftalık Basit Hareketli Ortalama (SMA) ve 22.900 dolarlık 30 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) destek kümesi nedeniyle ezici bir satın alma baskısı alıyor gibi görünüyor. Ayrıca, Göreceli Güç Endeksi (RSI) 47 ile 51 arasında büyük bir destek alanı gösteriyor ve bu da BTC fiyatının 4 Ağustos’ta satın alma baskısında neden ani bir artış yaşadığını açıklıyor .

bitcoin

Bu, 25.000 dolarlık engeli bir destek katına çevirmek için ikinci başarısız girişim . Ayıların baskınlığındaki artışa bir başka güven de ekleyen, 12 Ağustos’taki günlük mum kapanışı, bu da alıcıların satıcılar tarafından baskılandığını gösteriyor. İşleri daha da kötüleştirmek için, Bitcoin fiyatı 28 Temmuz ve 11 Ağustos’ta daha yüksek bir zirve üretirken, RSI daha düşük bir dip üreterek düşüş eğiliminin geliştiğini düşündürdü. Sonuç olarak, BTC için daha büyük resim bize gelişebilecek iki potansiyel senaryoyu gösteriyor.

İşte olası senaryolar

29.000 dolara doğru bir ralli, Ethereum’un Mergesi nedeniyle son zamanlardaki yükseliş görünümü ile iyi bir şekilde gelişiyor. Bununla birlikte, verimli olmak için Bitcoin fiyatının, boğaların tarafında büyük bir diken olan 25.000 dolar seviyesini bir destek tabanına dönüştürmesi gerekiyor.

Bitcoin (BTC)'in Şifresi Çözüldü! İşte Al-Sat Seviyeleri

İkinci senaryo, 200 haftalık SMA ve 30 günlük EMA’dan oluşan destek kümesinin yaklaşık 22.900 dolardan oluşan bir dökümünü içeriyor. Böyle bir durumda, BTC’nin en yüksek işlem hacmi seviyesini 21.155$’da yeniden test etmesi muhtemeldir. Bu bariyere kontrol noktası adı verilir ve yükselen kanalın 10 Haziran’daki son kırılımından bugüne kadarki fiyat verilerinden elde edilir.

Bitcoin ipuçları veriyor

Bitcoin fiyatı, potansiyel bir dağıtım aşamasını gösteren bir saatlik grafikte ilginç bir gelişme gösteriyor. Wyckoff dağıtım aşaması, dayanak varlığın birikim veya dağıtım aşamasında olup olmadığını gösterecek belirli tanımlayıcılardan oluşur. Büyük bir ralliden sonra, varlık, yani BTC, yukarıdaki grafikte 28 Temmuz’da gerçekleştiği görülen bir birincil arz seviyesi (PSY) oluşturur. Ardından, satın alma baskısının (BC) zirvesini gösteren küçük bir yükseliş trendi takip eder. Yükseliş momentumu durdukça, Bitcoin fiyatı, yukarıdaki grafikte 2 Ağustos civarında sona eren otomatik reaksiyon (AR) olarak adlandırılan daha da düşer.

bitcoin

Bu düşüşü, ilk zayıflık işaretine (SOW) yol açan bir yükseliş (UT) ve AR taraması izler. Bununla birlikte, tüccarların uzun bir pozisyona girebilecekleri dağıtımın son ayağı, dağıtımdan sonra yükseliş (UTAD) üreten UT’nin bir taraması olacaktır. Bu hareketten sonra, varlık yavaş yavaş düşmeye başlar ve AR’nin üzerinde tutunamadığı için satışlar artar. Bitcoin fiyatı şu anda satıcılar için uygun bir anda ve UTAD’ı 24,722 dolardan ürettikten sonra düşüşe başlaması muhtemel. İlginç bir şekilde, yukarıdaki bölümde bahsedilen 24,989 $’lık %50 geri çekilme seviyesi büyük bir engeldir, bu nedenle burada bir ret çok mantıklıdır ve dağıtım tezine güvenilirlik katar.

İşte BTC kar alma seviyeleri

Bitcoin fiyatı 24.211 dolarlık bir yeniden test sağlıyorsa, piyasa katılımcıları short bir pozisyona girebilir.
Kar alma seviyeleri, 22.947 dolardan 30 günlük EMA’yı içerir; bu, AR’nin 22.598 dolardan kabaca 300 dolar üzerindedir. Dikkate alınması gereken diğer kar alma seviyeleri arasında, 21.440 dolarda dört saatlik gerçeğe uygun değer farkı, diğer bir deyişle fiyat verimsizliği ve 20.750 doların altında kalan likidite havuzu yer alıyor. Bitcoin fiyatı 24,989 dolarlık engeli günlük bir zaman diliminde bir destek tabanına çevirirse geçersiz kılma gerçekleşir.


Bitcoin fiyatının haftalık mum çubuğunu kontrol noktasının altında 21.155 dolardan kapatması durumunda daha fazla düşüş görünümü gelişecek. Bu durumda, yükselen paralel kanalda bir kırılma meydana gelecek ve bu da BTC için çok daha sert bir satışa işaret edecek. Bununla birlikte, yatırımcılar kendilerinin önüne geçmemeli ve satışı dengelemek ve yeniden değerlendirmek için 17.585 dolardan düşük bir aralık aramamalıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak fxstreet
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku