Kripto Para Piyasaları Değer Kazanıyor! Düzeltme Bitti mi?
Kripto Para Piyasaları Değer Kazanıyor! Düzeltme Bitti mi?

Kripto Para Piyasaları Değer Kazanıyor! Düzeltme Bitti mi?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasaları geçtiğimiz günlerde başlayan ufak rallilerle beraber değer kazanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda 1 trilyon dolar seviyelerinin altına düşmesinin hemen ardından yaptığı yükselişle beraber tekrardan eski seviyelerine gelmek isteyen kripto para piyasası, anlık olarak 3 trilyon dolar seviyelerinden çok uzakta. Öte yandan bakıldığında ise birkaç kripto para birimi ise yükselişe işaret ediyor. İşte detaylar…

Kripto para piyasasının değeri 1,16 trilyon doları aştı!

Güncel CoinMarketCap verilerine göre küresel kripto para piyasasının değeri, son 24 saat içerisinde yüzde 6,63’lük bir yükselişe tanık oldu ve bu seviye, son 2 ay içinde ulaşılamayan bir seviye olan 1,16 trilyon dolar seviyelerine çıktı. Kripto piyasalarında lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in 24 bin dolar seviyesini aşmasıyla beraber gün içinde birçok kripto para birimi yeşil rengi gördü. Lider kripto para birimi ise yüzde 6,41’lik bir artışla 24,660 dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşadı. Anlık olarak lider kripto BTC’nin fiyatı ise 24,329.65 dolardan işlem görüyor.

 

Bir diğer yandan lider altcoin Ethereum (ETH)’a bakıldığında ise büyük bir yükseliş görüyoruz. Son 1 hafta içerisinde Ethereum’dan gelen haberlerle beraber yüzde 17’lik bir yükseliş yaşayan lider altcoin, anlık olarak 1,899.11 dolar seviyesinde bulunuyor. Gün içerisinde ise lider altcoin, 1900 dolar seviyelerini aştı ve birçok yatırımcı bu rallinin hangi seviyelere kadar ilerleyeceğini merak ediyor.

Stablecoin’lerden de atak geldi!

Bir diğer önemli haber ise Stablecoin’lerden geliyor. Popüler stablecoin USDT Tether, ve USDC, 1 dolarlık sabitlerini korurken, son 24 saat içerisinde 0,01’lik bir yükseliş trendi kaydettiler. Öte yandan Binance’in BNB token’ı gibi diğer kripto para’lar yüzde 5,11 değer kazandı ve 336 dolara kadar yükseldi ancak şu anda 331 dolardan işlem görüyor. Ripple’ın tokeni XRP de 24 saat önceki değerinden yüzde 5,38 kaydetti.

Daha önce kriptoarena.com olarak fiyatından bahsettiğimiz Solana’nın yerel token’ı SOL ise yüzde 11.69’luk bir yükseliş yaşadı ve 44,4 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Popüler altcoin Cardano ise son 24 saat içerisinde yüzde 1’lik bir artış yaşayarak 0.539582 dolar seviyelerine yükseldi ve piyasa değeri açısından BNB’yi arkasında bıraktı.

Analist: Ethereum Rakibi Altcoin Yeni ATH'sine Ulaşacak!

Popüler analistlere göre bu eğilimler son derece yükseliş eğilimi gösteriyor ve bu durum bir ralli işareti olabilir. Bununla birlikte, birkaç üst düzey firmanın tasfiye edildiğini gören kripto bulaşıcılığı hala devam ediyor gibi görünüyor ve bu eğilim sadece geçici olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kripto Para Piyasaları Değer Kazanıyor! Düzeltme Bitti mi?