Ethereum Merge Bu 3 Altcoin'e Yaradı! Müthiş Performans
Ethereum Merge Bu 3 Altcoin'e Yaradı! Müthiş Performans

Ethereum Merge Bu 3 Altcoin’e Yaradı! Müthiş Performans

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum’un Eylül ayında proof-of-stake’e geçmesinden yalnızca ETH faydalanmayacak gibi görünüyor. Ethereum Merge, ETH dışında bu 3 altcoin’in performansının yükselmesini de sağlıyor. İşte ayrıntılar.

Ethereum Merge bu altcoin’lerin performansını yükseltiyor

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Yıllarca bekledikten sonra, Ethereum nihayet tam teşekküllü bir proof-of-stake (PoS) blockchain’i olmaya hazırlanıyor. Ethereum’un yerel altcoin projesi ETH’nin yanı sıra, diğer birkaç token’in değerlemesi sadece büyük fayda sağlamakla kalmadı, aynı zamanda Merge’den sonra ETH’den daha iyi performans göstermeye devam edebilir. Önde gelen akıllı sözleşme platformu, 11 Ağustos’ta “Goerli” olarak adlandırılan üç halka açık test ağının sonuncusunu tamamladı. Bu nedenle, Ethereum’un 19 Eylül’de yayınlanması beklenen “Merge” sinde gecikme olması beklenmiyor.

ethereum

Ethereum fiyatı, Goerli güncellemesinden sonra yaklaşık yüzde 5 artarak 1.950 dolar seviyelerine yükseldi ve iki aydan fazla bir süredir en yüksek seviyesine ulaştı. Bu arada, başarılı bir Merge’den yararlanabilecek bazı kripto varlıkları yukarı yönlü hareketlerden geçiyor ve hatta geçen ay ETH’den daha iyi performans gösterdi.

Bu altcoin’ler ETH fiyatından daha iyi performans göstermeye devam edecek mi?

Merge, Ethereum’un madencilerinin, ekonomik bir pay olarak 32 ETH’yi öne çıkarması gereken doğrulayıcılarla değiştirecek. Bu büyük staking gereksinimi, aracılar için, yani yetersiz finanse edilen bahisçilerden ETH toplayan ve Ethereum blockchan’inde doğrulayıcı olmak için gelirleri bir araya getiren platformlar için fırsatlar yarattı. Lido DAO bunlardan biri. Lido DAO, Merge’in resmi akıllı sözleşmesinde kilitli olan değer açısından lider staking hizmetidir.

ethereum

Özellikle, müşterileri adına yaklaşık 1.55 milyon ETH hissesi alan Coinbase’e liderlik eden ETH 2.0 sözleşmesine 4.15 milyon ETH döktü. Başarılı bir Birleşme, Lido DAO hizmetlerine olan talebi artırabilir. Buna karşılık, Ethereum’un Eylül ayında bir PoS zinciri olma olasılığını ilk kez açıkladığı 14 Temmuz’dan bu yana değeri yüzde 200’den fazla artmış olan platformun resmi yönetişim belirteci LDO için yükseliş kanıtlayabilir. Bu nedenle LDO, Ethereum’un POS’a başarılı geçişinden en çok fayda sağlayabilecek birincil kripto varlıklarından biridir.

Ethereum Merge’den olumlu etkilenmesi beklenen diğer atcoin’ler: Ethereum Classic (ETC) ve Optimism (OP)

Mergeden olumlu etkiler bekeyen bir diğer altcoin ise Ethereum Classic (ETC). ETC son haftalarda boğaların dikkatini çeken başka bir kripto para birimi. Bu, öncelikle Ethereum ağından çıkan madenciler için bir alan sağlama potansiyelinden kaynaklanmaktadır. Ethereum Classic, 2016 yılında çekişmeli bir hard fork’tan ayrılan zincir olduğundan, mevcut PoW Ethereum ağının neredeyse tüm teknik niteliklerini sergiliyor ve bu da onu ETH madencileri için doğal bir sığınak haline getiriyor. LDO gibi, ETC de 14 Temmuz’daki Ethereum’un Merge lansman duyurusundan bu yana% 200’ün üzerinde bir artış gösterdi. Bu nedenle, yükseliş trendini sürdürme olasılığı Birleşme öncesinde ve sonrasında yüksektir.

ethereum
Optimism (OP), bir Ethereum toplama hizmetidir. Başka bir deyişle, toplu işlem verilerini zincir dışı gruplar halinde toplar ve bir fikir birliğine varıldığında sonuçları Ethereum ana ağına geri gönderir. Katman-2 çözümü, Merge’den sonra Ethereum’un “Rollup-Centric Yol Haritası” ndan yararlanabilir. İlginç bir şekilde, Optimism’in yönetişim token’i OP, Merge çıkış tarihi duyurusundan bu yana yaklaşık yüzde 250 arttı. Ethereum’un Birleşmeden sonra ağında İyimserliği dağıtma ihtimali, OP fiyatı için yükseliş katalizörü olarak hizmet edebilir.

ethereum

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ethereum Merge Bu 3 Altcoin’e Yaradı! Müthiş Performans