Dogecoin Fiyat Analizi: Kırılma Yaşanacak Dikkat!

839

Meme kripto para birimi Dogecoin (DOGE) fiyatı, POC’den 0,066 dolardan sıçrama yaşadı ve yaklaşık yüzde 5 oranında ralli gerçekleştirdi. Bu hareketlilik sonrasında analistler, DOGE için 0,078 dolar fiyat seviyesinden yüksek bir zaman dilimi içerisinde direnç seviyesine çıkabileceğini söylüyorlar. Kripto para analistleri ayrıca, yatırımcıların meme coin’in yükselişe geçmeden önce 0,057 dolar seviyesinin altında gerçekleşmesi muhtemel potansiyel likiditeyi hesaba katmaları gerektiğini vurguluyor.

Dogecoin fiyat seviyesi yükselişe devam edecek mi?

Altcoin projelerinin bazılarında yükselişler yaşanırken, meme coin Dogecoin fiyatında da yüksellişler gözlemleniyor. Fiyat seviyelerinde yaşanacak bir gelişme, DOGE için şüphesiz yükseliş anlamına gelmektedir.  Aynı zamanda analistler, bu fiyat hareketinin hızla tersine dönebileceğine dair bir uyarı işareti olarak da hizmet edebileceğini belirtiyorlar. Dogecoin fiyatına bakıldığında, aynı zamanda son 100 gün içerisinde hacim profilinin kontrol noktası (POC) olan 0.066 dolar seviyesindeki istikrarlı destek seviyesinden sıçramasının ardından yükseliş hareketliliğini izlediği görülüyor.

Bu seviye, işlem gören en yüksek hacim noktasıdır, dolayısıyla destek veya direnç seviyesinde benzer işlev göstermektedir. Piyasalarda bulunan diğer altcoin projelerinin bir kısmı son 12 saat içerisinde bir düşüş yaşarken, DOGE’un satış baskısını geçtiği ve trendi tersine çevirdiği, hatta yüzde 5 ralli yaptığı görüldü. Bu durumun ise yükseliş gibi görünüyor olsa da kripto para analistleri, yatırımcıların Bitcoin’in fiyat seviyesindeki dalgalanmalarına çok dikkat etmesi gerektiği belirtiliyor.

Öngörü geçersiz kılınırsa düşüş gerçekleşebilir

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Dolayısıyla bu süreçte görünen DOGE fiyatındaki bu yükseliş trendi, uzun bir sıkışma olabilir. Kripto para analistlerine göre, Dogecoin fiyatında 0,05 dolar seviyesinde oluşacak eşit düşüklerin altında kalan satış tarafı likiditesini toplamak adına bir geri çekilmenin mantıklı bir hareket gibi göründüğü bildiriliyor. Likiditede toparlanma yaşanmasının ardından, yatırımcılar boğaların lehine olan önyargılarını tersine çevirebilir ve ortaya çıkan ralliyi sürdürebilir. Söz konusu yükseliş eğiliminin DOGE’yi POC’yi 0,066 dolar ve 0,078 dolar seviyesinde bulunan direnç seviyesine itmesi ve hedefine yani tahmin edilen 0,11 dolara ulaşması bekleniyor. Eğer öngörülen fiyat hareketlilikleri gerçekleşir ise, bu durumun toplamda yüzde 90’lık bir kazanç sağlayacağı aktarılıyor.

DOGE fiyat seviyesinde gerçekleşecek yüzde 90 oranında bir artış fikri dikkat çekici görünse de, yatırımcıların geçersiz kılınma tezini de dikkate almaları gerekmektedir. Dogecoin fiyatı aşırı satış baskısı sebebiyle talep bölgesine tepki gösteremezse, öngörünün anında tersine dönüp düşüşleri getirebileceği belirtiliyor. Talep bölgesinin 0.048 dolar seviyesindeki alt limitinin altına yakın bir günlük mum çubuğu oluşumunun, yalnızca yapıyı geçersiz kılmakla kalmayarak, aynı zamanda yükseliş tezine son vererek, fiyat seviyesinin yeniden 0,045 dolar veya 0,040 dolara kadar geri çekilmesine neden olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak fxstreet
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku