Mark Cuban’dan Çarpıcı Kripto Para Açıklaması: Yok Olacak!

173
Bitcoin (BTC), son 24 saatte yüzde 7’nin üzerinde düşüş yaşadı. Milyarder yatırımcı Mark Cuban, kaosun kripto para piyasası için daha yeni başlamış olabileceğini söylüyor.

 

 Kaos yeni başladı: Birçok kripto para projesi, piyasadan silinecek

Ünlü milyarder, 8,6 milyon Twitter takipçisine kripto paraların, 2000’lerin başında internetin içinde olduğu durumu yansıttığını belirtiyor. Bu dönemde, sayısız girişim ve küçük çapta şirket, piyasadan silinmişti. Cuban’a göre, kripto para endüstrisinin, özellikle akıllı sözleşme platformlarının, ayakta kalmak ve değer kazanmak için iş modellerinin nasıl geliştirileceğine odaklanması gerekiyor. Ünlü yönetici, “Kripto paralar, internetin yaşadığı durgunluktan geçiyor. Heyecan verici uygulamaların, NFT’lerin, DeFi’nin, P2E’nin (oynayarak kazanın) popüler olmasından sonra, projeler bu uygulamaların kendi zincirlerine taşınmasını sübvanse ettikçe taklit aşamasını gördük. Bu durum, 2000’lerde yeni kurulan şirketlerin bir anda internet dünyasına atılmalarına benziyor. İşletmeler rekabet avantajı elde etmek için akıllı sözleşmeleri kullanabilmeli. Bunu anlayan zincirler, ayakta kalacak.” ifadesini kullandı.
Dallas Mavericks sahibi, dijital varlık ekosisteminin, aşırı derecede fazla projeyle kalabalıklaştığını söylüyor. Cuban, özgünlüğü ve faydası olmayan taklitçi kripto para projelerinin nihayetinde yok olacağını düşünüyor. Cuban’a göre, herkesin sahip olduğunu kopyalayan zincirler başarısız olacaktır. Her zincirde NFT’lere veya DeFi’ye ihtiyacımız yok. NFT’leri zincirler arasında taşımak için köprülere ihtiyacımız yok. Hizmet olarak yazılım uygulamalarının yerini alan akıllı sözleşme uygulamalarına ihtiyacımız var. İşlevsellik söz konusu olduğunda, Cuban, Ethereum‘a ve en büyük ölçeklendirme çözümü olan platform Polygon’a (MATIC) övgüler yağdırdı. Tecrübeli girişimci, Ethereum gibi akıllı sözleşme ekosistemlerinde gerçek fırsatların yattığını söylüyor.

 

Mark Cuban, altcoin sepetini açıkladı

Ethereum arama motoru EtherScan’a göre, Ethereum (ETH) Cuban’ın cüzdanındaki en büyük varlık olmaya devam ediyor,  Circle’ın USDC stablecoin’i ise ikinci sırada yer alıyor. Cuba’nın Ethereum cüzdanında şu anda portföyün yüzde 54’ünden fazlasını oluşturan 260.462 USDC var. USDC, portföyünde geçen ayın sonlarına kadar mevcut değildi. Üçüncü sırada, veri paylaşımı odaklı ve merkeziyetsiz bir ekosistem olan Ocean Protocol (OCEAN) yer alıyor. Cuban, yaklaşık 64,249 dolar değerinde 128.619 OCEAN’a sahip. Kripto para, cüzdanının yaklaşık yüzde 13’ünü oluşturuyor. Cuban’ın dördüncü en büyük kripto para yatırımı, NFT platformu Rarible’ın yönetim tokeni RARI. Yatırımcının 51.132 dolar değerinde 6632 RARI’ı var.
Bu Altcoin Rekor Kırdı: Bitcoin'i geçmeye yakın!
 
Milyarderin cüzdanındaki RARI’ın ardından, portföyünde, Olympus merkeziyetsiz özerk organizasyonun (DAO) yönetim tokeni olan gOHM var. Cuban, şu anda 18.921 dolar değerinde 5.9 gOHM’ye sahip. Cuban ayrıca, merkeziyetsiz müzik protokolü Audius’un yerel tokeni olan AUDIO’ya da sahip. Dallas Mavericks’in sahibi, yaklaşık 12.687,45 dolar değerinde 10 bin AUDIO tutuyor. Daha fazla kripto para haberi için, KriptoArena.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku