Piyasa Çökerken Dogecoin İlk 10a Girdi! İşte Detaylar…

446

WhaleStats tarafından paylaşılan verilere göre orijinal meme coin Dogecoin (DOGE) , en yüksek işlem hacmine sahip coin’ler listesine girdi. İşte detaylar…

Dogecoin bu en iyi 10 kripto listesine girdi

DOGE, işlem hacminde ilk on kripto para arasında 6. sırada yer alıyor ve aynı zamanda BNB Zincirinde balinalar tarafından en çok satın alınan kripto para  birimleri arasından ilk on listesinde yer alıyor. Blockchain izleme hizmetinin web sitesine göre, oluşan BSC balinaları portföyü şu anda portföyün yüzde 0,92’si olan 10.104.819 dolar değerinde Dogecoin içeriyor.

Bunun yanında, DOGE, son 24 saatte yüzde 6,73 düşüş gösterdikten sonra 0,05325 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in 19.000 dolara düşmesi ve Ethereum’un 1.000 doların altına düşmesiyle meme coin genel piyasa düşüşü tarafından aşağı itiliyor . Bunun yanı sıra, en büyük Dogecoin destekçisi Tesla patronu Elon Musk , DOGE yüzünden bir dava ile karşı karşıya kaldı. Davacı taraf, Musk’tan DOGE’yi tanıtmayı bırakmasını ve ona toplam 285 milyar dolar ödemesini istiyor.

Elon Musk’ın DOGE yüzünden başı dertte

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Milyarder Elon Musk ve şirketleri SpaceX ve Tesla Inc, Dogecoin’i (DOGE) de içeren “kripto saadet zincirine dahil olmaları” nedeniyle 258 milyar dolarlık tazminat istemiyle dava ediliyor. İstenilen tazminat, Dogecoin’in mevcut piyasa değeri 7,5 milyar doların 34 katından fazlası, 2021 ortalarında görülen rekor piyasa değeri 88,68 milyar doların ise neredeyse üç katı ediyor. New York Bölge Mahkemesi’nde Evan Spencer Law şirketinden bir avukat tarafından açılan toplu dava, Musk’ı “dünyanın en zengin kişisi ünvanını kullanarak Dogecoin Saadet Zinciri’ni kâr ve eğlence için işletmek ve manipüle etmek” ile suçlanıyor.

dogecoin

Davacı Keith Johnson, Musk ve şirketlerini elektronik dolandırıcılık, kumar oynatmak, sahte reklamlar, yanıltıcı uygulamalar ve diğer yasa dışı faaliyetler ile 86 milyar dolar “haksız zengileşmek” ile itham ediyor. Johnson, kendisi ve toplu davadaki diğer davacıların Mayıs 2021-Haziran 2022 arasında ortalama 86 milyar dolar zarara uğradığını iddia ediyor ve bu miktar ile birlikte 172 milyar dolar daha tazminat talep ediyor.

Davalı Musk, kendini ‘Dogefather,’ ‘Dogecoin’in eski CEO’su,’ Dogecoin’in ortağı, geliştiricisi, sözcüsü, tanıtımcısı, satıcısı, pazarlayıcısı ve reklamcısı olarak tanıtıyor. Musk, kendi şirketleri ve diğer bazı milyarderler, influencer’lar ve ünlüler ile ‘Doge Ordusu’nu kurarak Dogecoin’in fiyatı, piyasa değeri ve işlem hacmini artırmaya çalıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak u.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku