Şok: Elon Musk DOGE’den Uzaklaştırılıyor!

31

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın yaptığı herhangi bir yapıcı hareketin genellikle doğrudan meme kripto para birimi Dogecoin(DOGE)’in fiyatını neredeyse anında yükselişe geçirdiği görülüyor. Ancak son yaşanan gelişmede, bir ABD vatandaşı Tesla CEO’sunu bir Musk – Dogecoin davasında Dogecoin ile ilgili bir dolandırıcılık vakasına karıştığı iddiasıyla suçluyor.

‘DOGE yanlış ve aldatıcıdır’

Bloomberg tarafından belirtilen rapora göre Musk’a, SpaceX ve Tesla şirketlerinde yaşanan Doge ile ilgili gelişmeler nedeniyle 258 milyar dolar dava açıldığı belirtiliyor. Dava dosyasında ise, Dogecoin’i desteklemek adına bir “şantaj planının” parçası oldukları iddiaları öne sürülüyor.

Şok: Elon Musk DOGE'den Uzaklaştırılıyor!

Sunulan raporda, Keith Johnson’ın davanın arka planında yer alan bir Amerikan vatandaşı olduğundan bahsediliyor. Johnson’ın “sanıkların Dogecoin Kripto Piramit Planı tarafından dolandırıldığı” iddialar arasında. Bu hareketin ise Dogecoin’in fiyat seviyesini daha da artırmak adına yasadışı bir şantaj girişimi oluşturduğu iddia ediliyor. 16 Haziran Perşembe günü Manhattan’daki Federal mahkemeye yapılan şikayette şunlar dile getiriliyor:

Davalılar, Dogecoin’in hiçbir değeri olmadığı halde meşru bir yatırım aracı olduğunu yanlış ve aldatıcı bir şekilde iddia ediyor.

Elon Musk’ın meme coin projesi tanıtımını engelleme talebi

Şikayette yer alan bilgilere göre Johnson, Nisan 2019 tarihinden bu zamana kadar Dogecoin ile kripto para işlemlerinde kayıplar yaşayan herkesi temsil etmeye çalışıyor. Johnson, 86 milyar dolar tazminat ve 172 milyar dolarlık üçlü hasar talebinde bulunularak Elon Musk’a karşı da dava açılmasının gerektiğini bildirip talepte bulundu.

Mahkemenin sonuç olarak, Tesla CEO’sunun dünyanın en büyük meme coin’ini tanıtmasını engelleyen bir karar vermesini istiyor. Johnson ayrıca Musk – Dogecoin davasında, meme coin DOGE ile yapılacak alım-satım işlemlerinin eyalet ve federal yasalara göre kumardan farksız olduğunun ilan edilmesini istediğini açıklıyor.

CEO’nun tweetleri sonrası fiyat seviyesinde artış gözlemleniyor

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Yakın zaman önce Musk, Tesla ürünlerinin Dogecoin kullanılarak satın alınabileceğini duyurmasıyla birlikte bu gelişmenin, token fiyatının yükselişini tetikleyebileceği bildiriliyor. Ayrıca yakın gelecekte SpaceX ürünlerini de meme kripto para DOGE ile satın alınabileceği açıklandı.

Milyarderin kendisi de DOGE sahiplerinden ve genellikle tweet’lerinde açıkça meme coini desteklemekte olduğu görülüyor. Tesla CEO’sunun, neredeyse her zaman Dogecoin adına olumlu bir fiyat hareketliliği yarattığı biliniyor. Musk’ın sosyal medya platformu Twitter’ı satın almak istediğini duyurması sonrasında, Dogecoin satın alım işlemlerinde de bir artış yaşanmış ve fiyat seviyelerinde artış gözlemlenmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku