Elon Musk Dava Hakkında Konuştu: Kimseye Tavsiye Etmedim!

32

Tesla CEO’su Elon Musk, hiç kimseye kripto para birimlerine yatırım yapması konusunda herhangi bir tavsiyede bulunmadığını açıkladı. Musk’a karşı açılan davada, Tesla kurucusu asla kimseden kripto para birimlerine yatırım yapmasını istemediğini belirtti.

Elon Musk, DOGE’u teşvik ettiği iddiası ile dava açıldı

Amerikan elektrikli otomobil şirketinin kurucusu ve CEO’su, 21 Haziran günü Bloomberg Haber Genel Yayın Yönetmeni John Micklethwait ile devam eden Katar Ekonomik Forumu’nda sanal bir röportaj aracılığıyla konuyu paylaştı. Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi;  Musk’a göre, kimseye kripto para birimlerine yatırım yapmasını tavsiye etmemiş olmasına rağmen, kendisi ve şirketi, şirketin toplam nakit rezervinin küçük bir yüzdesini temsil ettiğini açıkladığı bir miktar Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) birimlerine sahip olduğu bilinmektedir. Ayrıca şahsi olarak meme coin projesi Dogecoin’i desteklediğini yeniden dile getirdi:

İnsanların kripto para birimlerine yatırım yapması gerektiğini asla söylemedim. Tesla, SpaceX ve ben, hepimiz bir miktar Bitcoin satın alımı gerçekleştirdik, ancak bu toplam kripto para varlıklarımızın küçük bir yüzdesini oluşturuyor. Ayrıca Dogecoin satın aldım ve Tesla, ticari ürünlerin alım işleri için DOGE kabul ediyor ve kişisel olarak meme coini desteklemek niyetindeyim.

 

ABD vatandaşı bir adamın, Dogecoin’in halka tanıtılması konusunda oynadığı rol nedeniyle Musk’a 258 milyar dolarlık bir dava açtığı hatırlanabilir. Musk’ın sürekli Dogecoin desteği, geçtiğimiz yılın başında 0,73 dolar seviyesine kadar yükselen meme kripto para biriminin muazzam büyümesine katkıda bulunduğu belirtildi. Bununla birlikte, token’in değeri şu anda 0.06407 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor ve ATH’sinden bu zamana kadar yüzde 90’ın üzerinde büyük bir düşüş yaşadığı bildiriliyor.

Billy Marcus, ‘’piramit şeması’’ tanımı hakkında görüşlerini belirtti

Davacı Keith Johnson, Musk’ın davada “piramit şeması” olarak tanımladığı Dogecoin’i halka tanıtmada etkili olduğunu savundu. Johnson, kripto para birimine yatırım yapmaya çalışırken önemli kayıplar yaşayan küresel DOGE yatırımcılarının adına konuşacağını, onların temsilcisi olacağını söylüyor. Bu arada, Johnson’ın Dogecoin’i bir piramit şeması olarak tanımlamış olması, DOGE’nin kurucu ortağı Billy Marcus’a kadar ulaşmış olduğu belirtiliyor.

Twitter üzerinden paylaştığı bir gönderide Marcus, eğer insanlar DOGE’yi bir piramit şeması olarak görmeleri durumunda, hisse senetleri, emtialar ve diğerlerinin yanı sıra tüm kripto para piyasası da dahil olmak üzere, bütün finansal araçları tanımlamak adına aynı başlığın kullanılması gerektiğini söyledi. Tesla şirketinin şu anda toplam 1,32 milyar dolar değerinde 42.902 Bitcoin’e sahip olduğu belirtiliyor. Elon Musk ayrıca SpaceX ürünlerinin yakında Dogecoin’i ürün işlemlerinde kabul edeceğini de doğruladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak thecryptobasic
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku