Peter Schiff Konuştu: Kripto Para Fiyat Artışına İnanmayın, Boğa Tuzağı!
Peter Schiff Konuştu: Kripto Para Fiyat Artışına İnanmayın, Boğa Tuzağı!

Peter Schiff Konuştu: Kripto Para Fiyat Artışına İnanmayın, Boğa Tuzağı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Genel kripto para ve özellikle de Bitcoin (BTC) karşıtlığı ile bilinen altın savunucusu Peter Schiff, Bitcoin’in mevcut fiyat artışının bir boğa tuzağı olduğunu nedenleri ile birlikte açıkladı. İşte detaylar…

Peter Schiff, Bitcoin (BTC) ‘in boğa tuzağına düştüğünü ve ayı piyasasının hala geçerli olduğunu düşünüyor.

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, hafta sonu boyunca, kripto para piyasası, Bitcoin fiyatının ilk kez 20 bin dolarlık 2017 ATH seviyesinin altına düştüğünü gören güçlü bir düşüş ivmesi yaşadı. ETH bin doların altına düştü. Fiyatların toparlanma sürecine girmesine piyasa iyi tepki veriyor gibi görünüyor. 18 bin doların en düşük seviyesinden, BTC şimdi 19 bin dolar aralığını geri aldı ve hala 20 bin dolarlık desteği dengelemek için çalışıyor. Bununla birlikte, güçlü bir altın destekçisi ve Bitcoin gibi kripto para birimlerine karşı çıkan Peter Schiff, toparlanmanın BTC piyasası için olumlu bir işaret olduğunu düşünmüyor.

Ona göre, bu bir boğa tuzağı. İnsanları bir boğa koşusunun yaklaştığını düşünmeye yönlendirebilecek herhangi bir fiyat hareketi yok. Peter, Twitter kanalıyla, BTC fiyatındaki son düşüşün düzenli göründüğünü ve fiyatların düz bir çizgide düşmediğini söyledi. Bu açıklama, fiyat artışının bir boğa tuzağı olduğu iddiasını desteklemek için yapılmış gibi görünüyor. Peter aaçıklamasında şunları söyledi:

Birincisi, kripto para fiyatları, desteği sağlamlaştırmadan veya daha düşük bir destek noktası oluşturma baskısına boyun eğmeden önce belirli bir noktada yukarı ve aşağı sallanıyor gibi görünüyor.

Peter Schiff, kripto para fikirlerinde haklı olabilir mi?

Peter’a göre, genellikle bir ayı piyasasında fiyatın dibini bildiren dinamikler BTC piyasasında eksik, bu da dibin henüz daha düşüş yaşanacağını gösteriyor. 11 Haziran’da Peter Schiff , Bitcoin’in 20 bin doların altına düşeceğini ve ETH’in 1 bin doların altına düşeceğini tahmin etmişti. Şimdiye kadar, önceki ATH olan 20 bin dolarlık aralık, BTC için nihai destek gibi görünüyor. Bu, değerin yaklaşık 18 bin dolara düştüğü hafta sonu boyunca ihlal edildi. Yakın geçmişte pek çok yatırımcı ve analist, böyle bir kırılmanın, 16 bin dolara ve hatta 13 bin dolara daha fazla düşüşe yol açacağını düşünüyor.

kripto para

Peter Schiff tam olarak kripto yatırım tavsiyesi alacak biri olmasa da, güçlü kripto karşıtı duruşu mevcut piyasa dinamikleri hakkında doğru veya yanlış olabilir. Eğer yanılıyorsa, Bitcoin dibe vurmuş olabilir ve oradan çıkmanın tek yolu yukarısı. Haklıysa, ayı piyasası BTC’yi 18 bin doların altına daha da itebilir. Bu, yatırımcılara düşüşü satın almaları için bir şans daha verecek. Bunu zaman gösterecek…

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Peter Schiff Konuştu: Kripto Para Fiyat Artışına İnanmayın, Boğa Tuzağı!