Elon Musk Açıkladı: Dogecon’i Bu Yüzden Destekliyorum!

209

Elon Musk, meme coin projesi Dogecoin (DOGE)’in kripto kışı kaynaklı, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık yüzde 90’ın üzerinde düşmesine rağmen, Dogecoin’i desteklemeye devam ettiğini söyledi.

İnsanların beklentilerine cevap veriyorum

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk yaptığı yeni bir röportajda , DOGE’yi neden tanıttığını ve desteklediğini şu sözlerle açıklıyor:

Kişisel olarak Dogecoin’i desteklemek niyetindeyim çünkü, bu işe para yatıracak kadar zengin olmayan ve beni Dogecoin’i satın almaya ve desteklemeye teşvik eden birçok insan tanıyorum, bu yüzden bu insanların beklentilerine cevap veriyorum. Aralarında SpaceX veya Tesla’daki fabrikada dolaşan insanlar da var.. Benden Dogecoin’i desteklememi istediler, ben de bunu yapıyorum.

Elon Musk Bombayı Patlattı: Dogecoin Web69 !

Musk şu anda milyarderin Dogecoin fiyatını şişirerek bir piramit şemasına girdiğini iddia eden 258 milyar dolarlık bir davayla karşı karşıya . Suçlamaya rağmen Musk , 99,3 milyon Twitter takipçisine köpek temalı kripto para birimini desteklemeye ve satın almaya devam edeceğini söyledi. Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Elon Musk, kendisine açılan dava ile ilgili, şuana kadar hiç kimseye herhangi bir kripto paraya yatırım yapmayı asla tavsiye etmediğini de ekliyor ve şunları söylüyor:

İnsanların kriptoya yatırım yapması gerektiğini asla söylemedim. SpaceX, Tesla, ben, hepimiz biraz Bitcoin satın aldık ama bu toplam nakit ve nakite yakın varlıklarımızın küçük bir yüzdesi, yani o kadar da önemli değil.

Elon Musk Dogecoin (DOGE)’i desteklemeye devam edecek

Musk ayrıca SpaceX’in yakında kripto varlığını kabul edeceğini söyleyerek Dogecoin’e verdiği desteği yeniden doğruladı ve şunları aktardı: .

Ayrıca biraz Dogecoin aldım ve Tesla bazı ürünler için Dogecoin’i kabul ediyor ve SpaceX de aynısını yapacak… Dogecoin’i desteklediğimi söyledim ve bunu yapıyorum.

Robinhood CEO'sundan Çarpıcı Dogecoin Yorumu: Neden Olmasın!

Bütün bunların yanında, Twitter yönetim kurulu oybirliğiyle, hissedarların Elon Musk’ın sosyal medya devini devralması lehinde oy kullanmalarını tavsiye etti. Twitter’ın yönetim kurulu, Nisan ayı sonlarında hisse başına 54.20 dolar olan 44 milyar dolarlık devralma teklifini kabul etti.  Salı günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yapılan bir rapora göre, Twitter yönetim kurulu oybirliğiyle “birleşme anlaşmasının tavsiye edilebilir” olduğuna karar verdi ve hissedarları anlaşma lehinde oy kullanmaya çağırdı. Kurul, Twitter’ın 24 Ekim’de sona erecek olan birleşmeyi oylamak için online bir toplantıya ev sahipliği yapacağını belirtti. Toplantının tarihi henüz belli değil. Birleşme gerçekleşirse, hissedarlar sahip oldukları hisse başına 54.20 dolar nakit alacaklar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku