Elon Musk, Bu Altcoin’i Saniyeler İçerisinde Uçurdu!

214

Dogecoin(DOGE) fiyatı 23:11’de 23 saniye gibi bir süre içerisinde yaklaşık yüzde 5 artış yaşadı. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, meme kripto para birimi hakkında tweet paylaşımı gerçekleştirmesinin ardından, Binance borsasında kısa sürede yükseliş yaşadı.

Elon Musk film çekimi önerisinde bulundu

Musk, 27 Mayıs gecesi paylaştığı bir tweet’te, “milyarder” kelimesini aşağılama amaçlı olarak kullananların “aptal” ve “ahlaki olarak yanlış” oldukları konusunda şikayet etti. David Gokhshtein, “trilyoner” kelimesinin kulağa çok daha iyi ve hoş geldiği düşüncesini belirtmesinin ardından Musk, şaka yolluyla karışık şekilde “Dogecoin Trilionaire” adlı bir film çekme önerisinde bulundu.

Musk’ın paylaştığı tweet sonrası DOGE’nin fiyatını hızlı bir şekilde yükseliş yaşadı, ancak fiyat artışı çok kısa süreliğine gerçekleşti. 2021 yılı Ekim ayında Musk, ilk Dogecoin trilyoneri olacağı konusunda bir tweet paylaşımında bulundu. Mart ayında ise milyoner, cüzdanında bulunan DOGE varlıklarını Mart ayı başlarında satmayacağını doğruladı. Musk, meme kripto para biriminin yanı sıra, kişisel olarak Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH)’u da cüzdanında bulunduruyor. Meme kripto para birimi Dogecoin, geçtiğimiz yıl Mayıs ayında elde edilen 0,731578 dolarlık rekor seviyesinden yüzde 89,42 düşüş gerçekleştirdi.

Tesla ve Spacex CEO’su fütüristik bir restoran ve Tesla arabalı sinema kurmayı planlıyor

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Geliştirici Ryan Zohoury’nin California, Santa Monica’daki yeni Tesla süper şarj istasyonlarının açılmasının ardından 10 dakika sonra neredeyse tamamen dolduğunu belirten bir tweet yayınladı. Ayrıca, ek olarak Dogecoin(DOGE) ile ödemelerin kabul edeceği bir paylaşımda daha bulundu. Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter adresinden paylaştığı bir tweette; “Ve Hollywood bölgesi için planlanan fütüristik bir restoran ve arabalı tiyatro” düşüncesi olduğunu belirtti. Ayrıca ,Doge ile ödeme yapabileceğini de söyledi.

Elon Musk, Bu Altcoin’i Saniyeler İçerisinde Uçurdu!

Tesla CEO’su bir basın toplantısı sırasında, kullanıcıların meme kripto para birimi DOGE ile tam olarak hangi ödemelerin gerçekleştirileceği ile ilgili henüz bir karar vermediklerini bildirdi. Kullanıcıların bir kısmı Tesla’nın süper şarj istasyonunun dogecoin’i kabul edeceği düşüncesindeyken, bazı kullanıcılar da Musk’ın tweet’ini yalnızca Hollywood’da gerçekleştirmek istediği restoran ve arabalı sinema fikri için geçerli olabileceği şeklinde yorumladıkları belirtiliyor. Ancak DOGE fiyatının bu haberden etkilenmeyeceği de bildiriliyor. Şu anda Dogecoin 0,077 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Ocak ayı itibari ile Tesla, bazı ürünleri için DOGE ile ödeme kabul etmeye başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak u.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku