MicroStrategy CEO’su Açıkladı: Hükümet BTC’ye Yardımcı Olabilir!

130

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, kripto para birimlerinde planlanan düzenlemenin geleneksel finans yatırımcılarını lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’e dikkatleri çekmeye yardımcı olabileceğine inanıyor.

Saylor: Birinin rehber olması ile BTC adına her şey iyi olacak

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Fox Business ile gerçekleştirdiği son röportajında MicroStrategy CEO’su, hükümet düzenlemeler adına netlik teklif etmesi durumunda büyük yatırımcıların Bitcoin’e dahil olmak için adımlar atmaya başlayacağını söylüyor. CEO, röportajda düşüncelerini dile getirdi:

Bence gelişmekte olan, hatta nerdeyse kendini tamamlamış kripto para birimleri adına her türlü düzenlemenin iyi olacağını düşünüyorum. İster SEC (Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu), CFTC (Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu), FASB (Finansal Muhasebe Standartları Kurulu), FDIC (Federal Mevduat Sigorta Kurumu). Bunlardan herhangi birinin rehberlik etmesi durumunda OCC (Para Birimi Denetleme Ofisi)’nin hareketlerinin ardından, Bitcoin için her şey iyi olacak…

Ayrıca Michael Saylor, insanların kripto para birimleri ile ilgili görüşleri hakkında da şunları söylüyor:

Pek çok insan, beğensin ya da beğenmesin, hükümetin hareketlerine göre karar alıyor. Dolayısıyla hükümet bir emtia, menkul kıymet, para birimi ve bunları nasıl kullanabileceğiniz arasındaki fark netleştirirse, kurumsal yatırımcıların, ana akım yatırımcıların ve şirketlerin dahil olması için çok daha kolay bir yol açacağını düşünüyorum.

CEO kripto para birimlerindeki risklere dikkat çekiyor

MicroStrategy CEO’suna göre, BTC’e yatırım yaparken riske maruz kalma seviyesinin, zamanı, hareketliliği takip etmeye ve motivasyona bağlı olduğu söylüyor ve devam ediyor:

Bitcoin, piyasalarda yer almaya başladığı günden bu zamana kadar ki süreçte son iki yıl içerisinde üç yükseliş ve düşüş döngüsünden geçti. Kısa vadeli işlemler yapan bir yatırımcıysanız, bu yüksek riskli, yüksek beta, yüksek oynaklık yaşanan bir yatırım yöntemidir. Ancak 10 yıllık bir zaman çizelgesi üzerinde planlama yapıyorsanız, yani uzun vadeli bir yatırımcıysanız, düşük riskleri olan bir değer deposu gibi görünüyor. Yani her şey zamansal olarak nasıl bir planlama yaptığınıza, ne olduğuna ve kirpto para biriminde tam olarak ne aradığınıza bağlı.

Bununla beraber, Rusya’nın en büyük üçüncü petrol üreticisi Gazpromneft, lider kripto para birimi üretimleri ile ilgili daha fazla kaynakları kullanabilmek adına İsviçre merkezli Bitcoin (BTC) madencilik firması BitRiver ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Petersburg Uluslararası Ekonomik Forumu’ndan alınan bir karara göre Gazpromneft, ya ulaşım altyapısının kurulamadığı alanlarda ki yeni petrol sahalarında ya da ulaşımın zor olduğu uzak yerlerde olacak olan veri merkezlerine BitRiver enerjisi sağlayacağını belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku