Şok Açıklama: Bitcoin Bu Fiyatın Altına İnemez Demek Aptalca Olur!

853

Kripto para piyasasında dalgalanmalar yaşanırken, birçok kripto para analisti Bitcoin hakkında kritik yorumlarda bulundu. İşte detaylar…

“Bitcoin için 10 bin dolar ve alt seviyeler imkansız değil”

TradingView’den alınan verilere göre BTC/USD çifti, son 24 saat içerisinde 20.000 dolar seviyesinin üstünde kaldı. Genel olarak kripto para piyasalarında görüldüğü gibi grafik yatay bir hareket sergiledi ve ABD hisse senedi piyasalarındaki hareketleri yansıttı. Bir diğer yandan Federal Rezerv başkanı Jerome Powell’ın açıklamaları ise kısa bir oynaklığa sebep oldu.

Uzmanlar ise Powell’ın Kongre konuşmasının ise makro politika hakkında yeni bir bilgi sağlamadığını açıkladı. Kripto para yorumcuları ve piyasa analistlerinin önceki iddiaları ise halen geçerliliğini koruyor. Analistler, kripto para piyasası için görünümün belirsiz olduğunu belirterek, yaşanacak potansiyel bir düşüşün Bitcoin’i 16 bin dolar seviyelerine çekebileceğini aktardılar.

Tahminleriyle Ünlü Kripto Topluluğu Tarih Verdi: BTC Yükselecek!

Zincir üstü analitik platformu CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, bir Twitter gönderisinin bir bölümünde, “Bitcoin geniş bir aralıkta konsolide oluyor ve ardından tekrar yükseliş yaşıyor. Maksimum düşüş ise bana göre yüzde 20 seviyelerinden büyük olmayacak.” sözlerinde bulundu. Hemen ardından ise Ki, BTC için uzun bir süredir düşüş çağrısında bulunan Il Capo Crypto hesabının analizini retweetledi. Bir başka gönderide ise Ki, çoğu Bitcoin göstergesinin dip seviyeleri gösterdiğini iddia ediyor ve mevcut seviyelerde BTC için kısa vadeli pozisyonların kötü bir yatırım olacağını ifade ediyor.

“Bu aralıkta konsolidasyonun ne kadar süreceğinden emin değilim. Eğer BTC’nin 0 dolar seviyesini göreceğinden emin değilseniz, short pozisyonlar almamalısınız.”

Aynı zamanda CEO, “kimsenin BTC için bu aralığı tutacağını ve bir daha 10 bin dolar seviyesinin altına düşüp düşmeyeceğini kesin olarak söyleyemeyeceğini eklerken, bu olasılık için bir plana sahip olmamanın aptallık olacağını” da ekliyor.

Powell’dan sıkılaştırma politikası hakkında yeni açıklamalar!

Bir diğer yandan daha önce kriptoarena.com olarak açıklamalarını aktardığımız FED başkanı Powell, FED’in parasal sıkılaştırma politikası hakkında yeni yorumlarda bulundu. Yazı yazıldığı esnada bildirilen güncel verilere göre Merkez bankasının bilanço küçültmesi, anlık olarak 9 trilyon dolarlık varlık alımından sadece 3 trilyon dolar seviyelerine kadar kesinti yapılacağını içeriyor. Öte yandan Şubat 2020’den bu yana Fed’in bilançosu ise 4,8 trilyon dolar kazandı, bu da indirimlerden sonra bile pandemi öncesi seviyelerinden daha yüksek olacağı anlamına geliyor.

Bu arada Avrupa Merkez Bankası’nın bilançosu, aşırı enflasyona rağmen bu hafta tüm zamanların rekorlarını da kırmış bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku