Bu Metaverse Coin, Zarara Uğrayan Yatırımcılarına İade Yapacak!

89

Önde gelen metaverse coin projelerinden Axie Infinity (AXS), geçmişte yaşadığı bir hack saldırısı nedeniyle zarara uğrayan ve bu saldırıdan etkilenen kullanıcılarına ödeme yapacak.

Metaverse coin, yaşanan hack saldırısı nedeniyle zor duruma düştü

Metaverse coin denilince akla gelen ilk kripto projelerden biri olan Axie Infitnity (AXS), dünyanın en ilginç blockchain tabanlı video oyun sistemlerinden biri olmuştur. Temel olarak, kullanıcıların boş zamanlarını eğlenerek ve ilginç video oyunları oynayarak kazanarak geçirebilecekleri bir oyna kazan sistemidir. Bununla birlikte, Axie Infıinity’e olan ilgi, birkaç ay önce, sistemin bilgisayar korsanları tarafından hack’lenmesi sonucunda 600 milyon dolar değerinde kriptoyu kaybetmesiyle yarıda kesildi. Bu fonlar ağdaki kullanıcılara aitti. Şirket, yeni bir yeniden başlatma için fon toplamak amacıyla operasyonları kapatmak zorunda kaldı.

metaverse coin

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Mart ayında, bilgisayar korsanları saldırmadan önce, Axie Infinity ekosistemi ve kullanıcı sayısı güçlenerek yükseliyordu. Kripto fiyatları bugünkü kadar düşmemişti. Kullanıcılar oyun oynuyor ve iyi kazanıyorlardı. Bu, bilgisayar korsanları ağı hedef alıp Ronin adlı zincirler arası bir köprüdeki bir kusurdan yararlandığında değişti. Ronin köprüsü, çeşitli blockchain arasında bir geçişi kolaylaştırdı ve kullanıcıların token’lerini ETH ve diğerleri gibi farklı kriptolarla değiştirmelerini sağladı. Bilgisayar korsanları bu açıklığı 25.5 milyon USDC (25.5 milyon dolar) ve 173.600 ETH coin çalmak için kullandı. Çalınan kripto paraların toplam miktarı yaklaşık 620 milyon dolar değerindeydi. Bununla birlikte, son aylarda ve haftalarda yaşanan kripto fiyatlarındaki düşüş nedeniyle, tokenlar şu anda 216,5 milyon dolar civarında.

28 Haziran’da yeniden…

Axie Infinity’nin ana şirketi olan Sky Mavis, Bu, köprü kusurlarının düzeltilmesinden sonra, ağı yeniden açmayı ve kullanıcıların tekrar içeri girmesine izin vermeyi planladığını duyurdu. Ayrıca Axie Infinity, hack’te fonlarını kaybeden kullanıcılara geri ödeme yapacağını duyurdu. Bu amaçla şimdiden yaklaşık 150 milyon dolar toplandı. Binance borsası, Nisan ayındaki hack’ten sonra gerçekleşen fonlama işlevine öncülük etti. Axie Infinity şimdi ağı yeniden açacak ve kullanıcıların paralarını çekmelerine izin verecek.

metaverse coin

Ronin Köprüsü’nü kolaylaştıran kuruluş olan Ronin Network, 28 Haziran’da köprüyü yeniden başlatmayı planladı. Ancak, köprüyü yeniden başlatmak için ağın bir hard fork’unun yürütülmesi gerekecek. Bu nedenle, tüm ağ doğrulayıcılarına, düğümlerini buna göre güncellemeleri konusunda bilgi verildi ve şu açıklama yapıldı:

Ronin Köprüsü’nü 28 Haziran’da tüm kullanıcı fonlarının iade edilmesiyle yeniden açmayı planlıyoruz. Yeniden açma, tüm doğrulayıcıların yazılımlarını güncellemesini gerektiren bir Ronin hard-fork’u gerektirecektir. Doğrulayıcılar, doğrulama düğümlerini yükseltmek için sonraki adımlar hakkında bilgilendirildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak thecryptobasic
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku