Cardano, Ripple Ve Bu Altcoin Boğa Sinyali Veriyor! Ralliler Geliyor mu?

89

Kripto para analistleri, önde gelen altcoin projeleri Cardano (ADA), Ripple (XRP) ve lider altcoin Ethereum (ETH) için bir yükseliş rallisinin yaklaştığını söylüyor. ETH fiyatını yakın zamanda kritik direnç seviyesinin ilerisine yükseltebilecek boğaların iyi konumlanması sonucunda, Ethereum’un haftalık bir yükseliş kaydetmeye hazır göründüğü belirtiliyor.

Cardano, Ripple ve Ethereum yükselişe hazırlanıyor

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Analistler, piyasalardaki ilk 10 kripto para biriminin ise diğer popüler kripto paralarla birlikte hala çok dar bir marj içerisinde yer alırken, yatay yönlü bir eğilimin devam ettiğinin sinyalini veriyor. Lider altcoin projesi Ethereum fiyatı, haftalık ticareti 1.800 dolar seviyesinin üzerinde kapatmak için önemli direnç bölgelerine giriyor. Piyasalarda yer alan yatırımcıların birikim gerçekleştirme moduna geçmiş gibi görünmesinden, ETH fiyatının önümüzdeki hafta sonu 2 bin dolar seviyesinin üzerine çıkması bekleniyor. Glassnode tarafından sağlana verilere göre, 100’den fazla coin tutan cüzdan adresleri 15 ayın en yüksek seviyesi olan 45.168’e ulaştı.

Ethereum fiyatını yüzde 8’den fazla artıran ve 1.750 dolar seviyesine yakın günlük zirveleri kıran satın alma baskısında önemli bir artışa tanık oldu. Görünüşe göre ETH boğaları, çok yakında satış baskısı ile karşı karşıya kalabilir. Bu nedenle yüzde 6 ila yüzde 8’lik bir düşüşünde hızla yaklaşmakta olabileceği aktarılıyor. Analistlere göre bunun olması, boğalara hemen harekete geçme ve fiyatı 2 bin dolar seviyesine kadar yükseltme fırsatı sunabilir.

ADA fiyatı hangi yönde devam edecek?

Cardano fiyatı yeniden 0,4 dolara doğru bir yükseliş yolu çizmeye çalışıyor, ancak değişken hareketlilikler ayıların lehine görünüyor. Temel olarak, Cardano ekosisteminin yerel altcoin’i ADA’nın Haziran ayındaki en düşük seviyelerden toparlanma ile başlamasından bu yana, sürekli düşük ve en düşük seviyeler oluşturduğu görülüyor. En son likidite akışı yüzde 6’lık bir artışla sonuçlandı. Cardano (ADA) fiyatının yukarı yönlü hareketi devam ederken analistler, yatırımcıların ralli sonucunda fiyatın 0,5 doların üzerine çıkarak 0,68 dolar seviyesine ulaşmasını gözlemleyebileceklerini aktarıyor.

Bununla birlikte, ADA fiyatında gerçekleşecek bir düşüşle ayılar yeniden dahil olabilir ve işlerin onların lehine hareket etmesi sonucunda, fiyat 0,5 dolar veya üzerinde yer alan seviyelerden yeniden 0,4 doların altına gerileyebilir. Kısa vadede altcoin’in yükselişte olduğu görülüyor, ancak uzun vadede ADA fiyatı hala azalan bir üçgen formasyonu içerisinde işlem görüyor.

Ripple (XRP) fiyatı boğaların hakimiyeti ile artış yaşayabilir

Ripple (XRP) fiyatı yakın zamanda yükseliş yaşadı ve boğaların hakimiyeti yeniden kazandığını ve ayıların serbest kalmasına izin vermediğini gösterdi. Satın alma baskısı önümüzdeki zamanlarda platform üzerinde yeniden birikecek gibi görünüyor olmasına rağmen, bu da engeli olan 0,4 dolar seviyesin geçebileceği bekleniyor. Gelişmeler hızlanırken, önümüzdeki hafta sonunun ise Ripple’in yerel altcoin’i XRP için ara dönem olması bekleniyor.

Altcoin projesi XRP kısa süre önce direnci 0,38 dolardan toparlamaya çalıştı, ancak momentum eksikliği sonucunda kripto para kayda değer bir düşüşle karşılaştı. Bununla birlikte, fiyatlardaki dalgalanmalar Bitcoin boğalarının lehine değişirse, o zaman XRP fiyatının da 0,4 dolar seviyesinin üzerine çıkması için kayda değer bir şans ortaya çıkıyor. Bunun sonucunda da analistlere göre, fiyat seviyesi ay sonuna kadar 0,5 dolara kadar yükseliş gerçekleştirebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coinpedia
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku