Dev Kripto Para Borsasına İki Yeni Dava Daha! İşte Gelişmeler
Dev Kripto Para Borsasına İki Yeni Dava Daha! İşte Gelişmeler

Dev Kripto Para Borsasına İki Yeni Dava Daha! İşte Gelişmeler

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dev kripto para borsası Coinbase, uzun zamandır birçok sorunla karşı karşıya bulunuyor. Anlık olarak popüler kripto borsası iki yeni dava ile karşı karşıya! İşte detaylar…

Popüler kripto para borsası Coinbase’e dava üstüne dava!

Dev kripto para borsası Coinbase, son günlerde düzenleyicilerin artan incelemesiyle karşı karşıya bulunuyor ve popüler kripto borsası, birden fazla davanın hedefi halinde bulunuyor. Anlık olarak Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) tarafından araştırılmakta olan San Francisco merkezli kripto para borsası, şimdi iki hukuk firmasından iki ek yasal taleple karşı karşıya. Peki neler oluyor?

Coinbase Bu 3 Altcoin Projesini Listeleyeceğini Duyurdu!

Geçtiğimiz Perşembe günü, New York merkezli popüler hukuk firması Bragar Eagel & Squire, iş uygulamaları hakkında aldatıcı iddialarda bulunduğu için popüler kripto para borsası Coinbase’e dava açacağını açıkladı. Pomerantz LLP ayrıca, davalının federal menkul kıymetler yasalarını ihlal etmesi sonucu ortaya çıkan zararları tazmin etme hakkına sahip olduğunu iddia ederek dev kripto para borsasına karşı dava açtı. Öte yandan kriptoarena.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Coinbase, bu davaların üzerine ek birçok dava ile karşı karşıya bulunuyor.

Dev borsa birçok farklı davaya da karışmıştı!

CoinBase’e karşı açılan her iki şikayette de davacı taraflar, dev kripto para borsasının 14 Nisan 2021 ve 26 Temmuz 2022 tarihleri arasında şirketin işleri, operasyonları ve uyum çabalarıyla ilgili yanlış ve yanıltıcı beyanlarda bulunduğunu öne sürüyor. Gelen şikayetlere göre dev kripto borsası Coinbase, müşterilerin kripto birimlerini emanette tutulduğunu açıklamadı. Coinbase, müşterilerin şirketin genel teminatsız alacaklıları olarak karşı karşıya kalacakları iflas işlemlerine tabi bir iflas mülkünün parçası haline getiriyor.

Coinbase Custody'den 6 Altcoin İçin Müjde: Listeleniyor!

Öte yandan dev kripto para borsası Coinbase’in, Amerikan bireylerinin bilgisine ve gönül rahatlığına rağmen menkul kıymetler olarak SEC kaydı gerektiren dijital varlıklarla ticaret yapmasına izin verdiğini açıklamadığı iddia edildi. Bu nedenle açılan davalar, Coinbase’in kamuya açık beyanlarının, önceki eylemlerin bir sonucu olarak her zaman, önemli ölçüde sahte ve aldatmaya yönelik olduğunu iddia ediyor. Bildiğiniz üzere Coinbase geçmişte birçok davaya ve tartışmalı duruma karıştı. Bu iki yeni dava, Coinbase’in kayıt dışı menkul kıymet işlemleri yaptığı iddiasıyla SEC tarafından soruşturulmasıyla geldi. Bir diğer yandan Farklı bir şikayette, Coinbase’in eski küresel ürün müdürü Ishan Wahi, içeriden bilgi sızdırmakla suçlanıyor. Manhattan’daki federal bir adliyede duruşmaya çıkan Wahi, elektronik dolandırıcılık yapmak suçuna karşı iki komploya suçsuz olduğunu kanıtlayan bir savunmada bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dev Kripto Para Borsasına İki Yeni Dava Daha! İşte Gelişmeler