Metaverse Altcoin’in Benimsenmesi Artıyor: Binlerce Firma Kullanacak!

41

Blockchain ödeme firması BitPay, 5 Ağustos Cuma günü Twitter hesabından gerçekleştirdiği bir paylaşımda, kripto para işlem özelliklerini büyütmeye devam ederken artık Metaverse altcoin projesi ApeCoin (APE) için destek vereceklerini açıkladı.

Metaverse altcoin artık platform tarafından desteklenecek

BitPay’ın resmi Twitter hesabında paylaşılan tweette şunlara yer verildi:

BitPay artık ApeCoin (APE) ve Euro Coin’i (EUROC) destekliyor! Uygulama kullanıcıları BitPay cüzdan adreslerinden satın alım gerçekleştirebilir, depolayabilir, takas edebilir ve harcama yapabilirler. Ayrıca, BitPay Kartı aracılığıyla anında nakit olarak yükleme gerçekleştirebilir ve harcayabilir.

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Metaverse altcoin ApeCoin, platform tarafından desteklenecek 13 diğer kripto para birimi arasında yerini aldı. BitPay destekli kripto para birimlerinin güncel listesi artık; Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Wrapped Bitcoin (WBTC), Dogecoin (DOGE), Litecoin (LTC), Shiba Inu (SHIB), ApeCoin (APE), Euro Coin (EUC)ve 5 USD sabitlenmiş stablecoin projesi (GUSD, USDC, USDP, DAI ve BUSD) yer alıyor.

Özellikle, yeni destekle birlikte, ApeCoin (APE) bulunduran cüzdan sahipleri artık Metaverse altcoin’lerini birkaç perakende satış noktasında ödeme yapmak için kullanabilecekler. Örneğin, BitPay’in resmi açıklamasından önce, dünyaca ünlü İtalyan moda devi Gucci Çarşamba günü, ApeCoin’de BitPay üzerinden ödeme kabul ettiği açıklamasında bulundu. Bu duyuru ile birlikte, APE artık ABD’deki seçkin Gucci Mağazalarında ödemeler için kullanılabiliyor.

BitPay desteği ile birlikte firmalar artık APE’i ödeme yöntemi olarak kullanabilecekler

Yuga Labs’ın tarafından, şu anda Bored Ape Yacht Club (BAYC), Mutant Ape Yacht Club (MAYC), Bored Ape Kennel Club’dan oluşan ekosistemindeki işlemlerde kullanılmak üzere bu yılın Mart ayında piyasalara sunulan ApeCoin benimsenmesi hızla devam ediyor. Ekosistemde kullanabilmek için tasarlanan token şu projelerde yer alıyor: BAYC, CryptoPunks, MEEBITS ve Otherside metaverse. Lansman sırasında Metaverse altcoin projesi, birçok ETH balinasının dikkatini çekerek ve TIME dergisi ve OpenSea’den ödeme desteği alarak birçok piyasa spekülasyonunun merkezinde yer aldı. Bununla birlikte, geçtiğimiz Mayıs ayında yaşanan Terra ekosistemindeki büyük kayıplı çöküşlerin ardından kripto para piyasalarında yaşanan gerileme, APE’in de düşüşler yaşamasına neden oldu. 28 Nisan 2022 tarihinde ATH’si olan 26,70 dolar fiyat seviyesine ulaşan token, Terra olayı sonrasında yaklaşık olarak yüzde 70 değer kaybı yaşadı.

BitPay desteği sonrasında yeni bir benimseme dalgasının başlayabileceği ve en sevdikleri satıcılara ödeme yapmak adına token’i kullanmaya başladıklarında kullanıcı etkinliğinin de artırabileceğini belirtiliyor. Özellikle BitPay, blockchain ödemeleri açısından sınırlarını genişletmeye devam ediyor. Son zamanlarda firmanın, saat severler adına Hublot ile duyurduğu son ortaklığının ardından, ürünleri kripto para ödemeleri ile kabul edeceklerini duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak thecryptobasic
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku