Ethereum 2000 Dolar Yolunda! İşte Olası Senaryolar

190

Lider altcoin Ethereum (ETH) fiyatı, yaklaşık iki ay boyunca sıkı bir şekilde tutulan önemli bir direnç seviyesini geçmek için mücadele ediyor. Son girişim, üzerinde günlük bir mum çubuğu kapanışı üretti, ancak sürdürülebilirlik sorunu hala devam ediyor.

Ethereum fiyatı hangi yöne kırılacak

Lider altcoin Ethereum (ETH) fiyatı, 5 Ağustos’ta satın alma baskısında büyük bir artış gösteriyor ve bu da 1.730 dolarlık destek seviyesinin üzerinde kapanan günlük yüzde 8’lik bir mum çubuğuna yol açtı. Bu hareket ilginç olsa da, yatırımcıların iyimserliklerini kontrol altında tutmaları gerekiyor. Çünkü bu seviyenin başarılı bir şekilde bir destek katına çevrildiğini doğrulamak için hareketin bu seviyenin üzerinde kalması gerekiyor. Şuan itibariyle, Ethereum fiyatı zaten söz konusu kritik seviyenin altına düştü ve bir süre daha kararsız kalması muhtemel. Öte yandan Bitcoin (BTC), aşağı yönde potansiyel bir hareket olduğunu gösteriyor.

ethereum

Bu nedenle, ETH boğaları satış baskısındaki bir artışla aşılabilir. Bu durumda muhtemel sonuç, fiyat verimsizliğini veya gerçeğe uygun değer farkını (FVG) 1.466 dolardan dolduran yaklaşık yüzde 15’lik bir düşüştür. Böyle bir gelişme, boğaların temiz bir sayfa açmasını sağlayacak ve potansiyel bir eğilimin tersine döneceğine işaret edecektir. Böyle bir durumda, Ethereum fiyatı 2.000 dolarlık psikolojik seviyeyi veya 2.158 dolarlık engeli yeniden test etmeye çalışacaktır. Bununla birlikte, boğaları destekleyen Bitcoin yönlü önyargısındaki bir değişiklik, 1.730 dolarlık ablukayı bir destek seviyesine çevirmeye yardımcı olabilir.

En kötü senaryoda ETH fiyatı bu seviyeleri görebilir

Bu durumda bile, ETH muhtemelen 2.000 dolar veya 2.158 dolar seviyelerinin yeniden test edilmesini deneyecektir. Tek fark, ikinci durumda trendin tersine dönmesi riskinin daha yüksek olmasıdır. Yukarıdaki görünüm mantıklı olsa da, Ethereum fiyatı 1.284 dolar destek seviyesinin altında günlük bir mum çubuğu kapanışı üretirse, boğa tezini geçersiz kılacaktır. Bu gelişme, özellikle piyasada yaşanabilecek çöküş durumlarında, ETH fiyat kaybının 1.080 dolar veya 878 dolar gibi düşük bir seviyeye çekildiğini görebilir.

Ethereum Neden Düşüyor? ETH Düşüşü Devam Edecek mi?

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi ,Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan ETH, son bir yılda yaklaşık yüzde 39.4’lk bir fiyat kaybı yaşayarak yatırımcılarını mutsuz etti. Son bir aydaki performansına baktığımızda ise ETH’nin yaklaşık yüzde 43,9’luk bir çıkış ivmesi yakaladığı görülüyor. Son bir aydaki yükselişinin yanı sıra ETH geçtiğimiz 14 günde ise yaklaşık 11,3 lük bir fiyat artışı yaşayarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak fxstreet
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku