Ünlü CEO Açıkladı: Asla BTC Satmayacak, Toplamaya Devam Edeceğiz!

66

MicroStrategy’nin kurucu ortağı ve CEO’su Michael Saylor verdiği bir röportajda, Bitcoin (BTC) hakkındaki görüşünün son zamanlarda değişip değişmediğini paylaştı. Michael Saylor, BTC’nin nihai bir güvenli liman ve enflasyon riskinden korunma olduğuna inanan ünlü bir Bitcoin destekçisidir.

Daha fazla Bitcoin alacağız

Tucker Carlson’ın sorularını yanıtlayan Saylor, pandeminin patlak verdiği 2020’den bu yana lider kripto para biriminin yüzde 229 gibi şaşırtıcı bir büyüme gösterdiğini, ABD para arzının yüzde 36, altının yüzde 7, S&P 500’ün yüzde 29 arttığını paylaştı. Nasdaq 100 ise yüzde 19 yükseldi. Bu nedenle, Saylor, ”volatiliteyi idare edebiliyorsanız ve uzun vadeli bir bakış açısı elde edebiliyorsanız, Bitcoin’in güvenli bir liman olduğundan emin olmalısınız” dedi.

BTC Yatırımı Yapmadan Önce Bilmeniz Gereken 5 Şey!

Şirketin mevcut stratejisi sorulduğunda Saylor, MicroStrategy’nin BTC’lerinin hiçbirini satmadığını, hatta ne zaman yedek nakit bulunsa daha fazla satın aldıklarını belirtti. Üstelik CEO, “sonsuza kadar tepeden satın almayı” planladıklarını da sözlerine ekledi. İş zekası yazılımı üreticisi MicroStrategy, şuan 3.723.248.686 dolar değerinde 129.218 Bitcoin’e sahip.

MicroStrategy BTC sattı mı?

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Microstrategy’nin CEO’su Micheal Saylor, geçtiğimiz ay yaptığı bir açıklamada, şirketinin gizlice Bitcoin (BTC) sattığı söylentilerine cevap vermiş ve ortaya atılan iddialar, gündeme bomba gibi düşmüştü. Mr Whale takma adıyla bilinen bir kripto para analisti, Saylor’un şirketini odak noktası yapmak amacıyla Bitcoin’i kendi emelleri için kullandığını iddia etmişti. Kripto para uzmanına göre, Saylor’ın BTC tutkusu tamamen aldatmaca ve şirket gizli gizli BTC satıyor. Bu çarpıcı iddialara yanıt olarak, Saylor Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından düzenlenen bir şirket olarak, Bitcoin varlıklarındaki değişikliklerin SEC dosyaları aracılığıyla hissedarlara açıklanması gerektiğini açıklamıştı. Microstrategy CEO’su, herhangi bir Bitcoin satışının SEC ve hissedarlara kamuya açıklanması gerektiğini belirtmişti ve söylentilerin tamamen dedikodulardan ibaret olduğunu söylemişti.
Bitcoin Grafiği Önemli Bir İpucu Veriyor!
Microstrategy CEO’su Michael Saylor, söyletilerin büyümesi üzerine bir tweet atarak kafalardaki soru işaretini kaldırmaya çalıştı ve şunları söyledi:
ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kapsamında düzenlenmiş bir şirket olarak Microstrategy’nin kurumsal stratejideki herhangi bir önemli değişikliği SEC dosyaları aracılığıyla hissedarlara açıklaması gerekir. Ayrıca yönetici, SEC dosyaları “herkese açık” olan kamu kayıtlarıdır. Maddi değişikliklerin Bitcoin edinmeyi ve elde tutmayı ve ayrıca kripto varlıklarında değişiklik yapmayı da içerir.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak u.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku