Ripple-SEC Davasının Biteceği Olası Tarih Açıklandı

2.920

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından, Ripple’a karşı açılan dava, karar oturumu için önerilen bir programın çok daha uzun bir zaman çizelgesini göstermesinin ardından 2023’e kadar uzayabileceği ifade ediliyor. SEC ve Ripple Cuma günü, karar oturumu için bir program öneren ortak bir mektup yayınladı. Her iki taraf da 2 Ağustos 2022’den itibaren bir karar oturumunu kabul etti. Bununla birlikte bilirkişilerin ifadelerinin alınmaması için bir önerge de sunuluyor.

Dava sonucunun gecikmesi Ripple piyasasını negatif etkiliyor

Mektupta, karar duruşması ve uzman tanıklığının hariç tutulması önergesine verilen cevaba ilişkin herhangi bir karşı önergenin 2 Kasım 2022’ye kadar sunulması gerektiği belirtiliyor. Avukat Jame Filan, Ripple ve diğer sanıkların daha fazla gecikmeyi önlemek için bu zaman çizelgesini kabul ettiğine inanıyor. Sanıklar bu zaman çizelgesine rıza göstermemiş olsaydı, hareket programı 2023’e kadar uzayabilirdi. XRP sahiplerinin avukatı John Deaton, bu planlamayı “beklenenden daha kötü” olarak nitelendirdi. Bu gecikmeyle birlikte bu önemli davanın sonucunun Mart 2023’ün sonunda açıklanacağını da sözlerine ekledi.

Ancak Deaton, Hinman’ın konuşması ile ilgili e-postalar ve düzenlenmiş belgeler üzerindeki anlaşmanın karardan önce kaldırılacağını şöyle belirtti:

Ripple’ın CEO’su ve aynı zamanda davalı Brad Garlinghouse, gecikmeyi eleştirdi.

Ayrıca Avukat Deaton, düzenleyicinin kendi kurallarına uymasına gerek olmadığını şöyle ifade etti:

SEC, ABD’nin daha da geri kalmasına izin vermekten tamamen memnun görünüyor. Hepsi ABD vatandaşlarına karşı kendi yargı yetkilerini korumak adına. Şimdi net bir düzenleyici çerçeveye ihtiyacımız var.

Daha hızlı bir sonuca varmak mümkün mü?

Ripple Baş Hukuk Müşaviri Stuart Alderoty, sanıkların ve mahkemenin bu davayı mümkün olan en kısa sürede çözmek için çok zorladığını iddia etti. Ancak SEC hala geciktirme taktiklerine bağlı kalıyor. Ayrıca davanın 2023’te çözülmesini bekliyor. Alderoty, davanın açıldığı gün token’ın piyasa değeri 15 milyar doların üzerinde düştüğü için XRP sahipleri açısından servet kaybı olan bu süreçten SEC’yi sorumlu tutuyor.

2020’de SEC’nin ülkedeki XRP işlemlerini durdurmak için mahkeme müdahalesinden kaçındığını da sözlerine ekledi. Bununla birlikte, bu davanın ortak bir dosya gibi göründüğünü, ancak SEC’nin geçmiş kayıtlarını incelerken, bu konuda anlaşmaya varamazlarsa bir sonraki yinelemenin çok geç geleceğini belirtti. Altcoin piyasası ile ilgili daha fazla güncel haber için lütfen Kriptoarena.com adresini ziyaret ediniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku