Elon Musk’in Tweet’i Shiba Inu Topluluğunda Merak Uyandırdı

5.970

Tesla CEO’su Elon Musk, Shiba Inu (SHIB) topluluğunda büyük bir merak uyandıran yeni bir tweet yayınladı. Ünlü milyarderin bu kez attığı tweet ile Twitter camiası ve kripto meraklıları bir kez daha PayPal’ı icat eden, SpaceX ve Starlink’i kuran ve Tesla’yı şu anki zirvelere taşıyan bu adamın ne düşündüğünü merak ediyor.

Musk’ın tweet’i Shiba Inu (SHIB)’yu mu işaret ediyor?

Tesla CEO’su Elon Musk, gün içinde “h” harfine çok benzeyen ancak üst kısmında yatay bir çizgi bulunan bir tweet yayınladı. Musk’ın tweet’indeki bu sembolün ne olduğuna dair pek çok yanıt geldi. Kullanıcılardan biri bu sembolün, sayılara atıfta bulunarak “tau > pi” olduğunu belirtti. Büyük bir Shiba Inu hesabı olan ShibaInuHodler şaka yollu bir şekilde bunun SHIB için olup olmadığını sordu. Popüler bir kripto para platformu olan Huobi Global ise, Elon Musk’ın platformlarını mı kastettiğini sordu.

Musk’ın tweet’ine yorum yağmaya devam ederken başka bir Twitter kullanıcısı, bu tweet’in kripto ile ilgisi olup olmadığını sordu. Daha önce de bu tarz tweet’ler atan Musk 15 Ocak’ta, kripto topluluğunu ve onun diğer takipçilerini şaşırtan bir tweet atmıştı. 100 rakamı ve yukarıyı gösteren bir ok olan bir emojiydi. Shiba Inu ile Dogecoin arasındaki rekabette DOGE’un tarafını tutan Musk, daha sonra bazıları bunun Tesla hisselerinin büyümesine atıfta bulunduğu yönünde bir görüş dile getirdi.

Musk, Tesla tarafından DOGE benimsenmesini genişletmeyi planlıyor

Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Aralık 2021’de Tesla’nın patronu şirketinin, gidişatını görmek amacıyla Tesla’nın çevrimiçi mağazasındaki bazı ürünleri için Dogecoin’i kabul etme konusunda bir deney başlatacağını duyurdu. Bir sonraki adım, Musk’ın SpaceX ve Starlink’in hizmetleri için de DOGE’u kabul edebileceğini ima etmesiydi. Bu durumun DOGE’un en büyük rakibi olan Shiba Inu fiyatını nasıl etkileyeceği ise merak konusu oluyor.

Hafta sonu boyunca, önde gelen Dogecoin hayranı Musk, Elon’un tweet’ine göre Tesla’nın Hollywood bölgesinde “elbette DOGE olarak ödeyebileceğiniz” bir “fütürist lokanta/tiyatroda araba” inşa etmeyi planladığını duyurdu. Yakın zamanlarda, Santa Monica’da yeni bir Tesla şarj istasyonu açıldı. Ancak Dogecoin fiyatı bu habere tepki vermedi. Piyasa değerine göre 12 sırada yer alan DOGE0 0,1289 dolardan işlem görürken rakibi olan Shiba Inu ise 0,00002416 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku