Bu Altcoin, BTC ve ETH’den Daha İyi! İşte Nedeni

79

Son günlerde kripto para piyasasında son derece stresli günler yaşanıyor. Kripto para piyasasındaki en iyi performans gösteren altcoin projeleri, görünmeyen satış baskısı altında mücadele verirken, Cardano (ADA) gibi projeler düşüşten kaçarak Ethereum ve Bitcoin gibi varlıklar üzerinde önemli bir büyüme gösteriyor. Ünlü kripto para analisti Arman Shirinyan konu hakkında açıklamalarda bulunuyor. İşte detaylar…

Ethereum’a karşı güçlü bir altcoin projesi: Cardano (ADA)

Şaşırtıcı bir şekilde Cardano, piyasada açık kaldıraçlı pozisyonların olmaması ve piyasadaki keskin düşüşün iki ana nedeni gibi görünen daha az kurumsal risk nedeniyle XRP, ETH ve BTC gibi üst düzey dijital varlıklardan daha iyi performans gösterdi.

Ünlü analiste göre bu yüzde 75’lik artış, hem ADA/USD çiftindeki nötr performans hem de Ethereum için 900 doların altına düşüşle destekleniyor. Ayrıca 2020’den bu yana Ethereum’da yaşanan bu büyük oranlı düşüş, ADA’nın piyasadaki en büyük kripto para birimlerine karşı kısa vadeli yükselişine yardımcı oldu.

Cardano daha çok büyüme yolunda emin adımlarla yürüyor!

Bir diğer yandan Cardano’nun lider kripto para birimi karşısındaki duruşuna baktığımızda ise şu sözleri söyleyebiliriz. Ethereum’da yaşanan yüksek satışlar, ADA için büyük bir destek görevi görüyor. Ancak lider kripto para birimi BTC’nin değerindeki yüzde 32’lik düşüş, Cardano için yalnızca yüzde 25’lik bir getiriye neden oldu. Bu durum onu kripto para piyasasına karşı en iyi riskten korunma aracı haline getirmese de, yine de yatırımcıların büyük sermayelerini bu kripto para birimlerinin elinde tutmaktan daha iyi bir seçenek olabilir.

Cardano (ADA)’da Bu Metrikler İyileşiyor!

Bu altcoin projesinin büyümesi çoğunlukla tasfiye edilen kurumsal fonlara maruz kalma eksikliğine bağlı olsa da, endüstri uzmanları ayrıca bu yaz gelecek olan Djed Stablecoin ve daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz bir güncelleme olan Vasil Hard Fork gibi çok sayıda güncelleme ve sürümün, ağın temel sağlık durumuna nasıl etki edeceğini de vurguluyor. Cardano’nun düşük kaldıraçlı yapısı ve sürekli güncelleme alması nedeniyle Cardano, kripto para piyasası yeni fon girişleri gördüğünde başlıca sıralama içinde yer alma şansına sahip gözüküyor. Bu durum özellikle FED’in şahin politikasını sürdürmesiyle birkaç yıl daha sürebilir. CoinGecko verilerine baktığımızda ise popüler altcoin projesinin geçtiğimiz 1 hafta içerisinde yüzde 16,8 değer kaybettiğini görüyoruz. Anlık olarak ise Cardano (ADA), 0,463896 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak u.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku