Cardano Yüksekten Uçuyor! Yükseliş Devam Edecek mi?

40

Cardano (ADA), geçtiğimiz hafta başında 0.66 dolar seviyesinden bir düşüş yaşaması sonrası, bu hafta açılışında yeniden yükseliş yaşadığı görülüyor.

Cardano(ADA) fiyat seviyelerinde artışı tetikleyen ana unsur ne oldu?

Messari verilerine göre, son 24 saat içinde kripto para biriminin bir toparlanma yaşayarak günlük ve haftalık anlamda kayıplarını temizleyip genel piyasa değerine yüzde 5,47 eklediği bildiriliyor.

CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere bakıldığında, Cardano ekosisteminin yerel token’i ADA’nın neredeyse yüzde 15 oranında yükseldiği ve gözde kripto para birimleri arasında kazanımlara öncülük ettiği belirtiliyor.

Son 24 saatte BNB Chain (BNB)’in yüzde 4.48, Solana (SOL)’nın yüzde 11.41 ve Ripple (XRP)’ın da yüzde 3.64 artış yaşadığı görülüyor. En popüler iki kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH)’da ise, toparlanmada sırasıyla yaklaşık olarak yüzde 6 ve yüzde 7’lik bir değer kazan kazandığı belirtiliyor.

Son gerçekleşen balina hareketliliğinde ADA’nın ciddi değer kazandığı belirtiliyor

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Daha önce gerçekleşen satışlardan sonra yatırımcıların, kripto para birimlerini aşırı satılmış ve satın alınmış varlıklar olarak görmüş olabilecekleri bildiriliyor. Örneğin Bitcoin, dokuz haftalık kayıpların ardından 31 bin dolar seviyesini yeniden görüyor.

Balina birikimleri, ağ gelişimi ve yakında gerçekleşecek Vasil Hard Fork’u çevreleyen iyimser beklentiler, Cardano’nun son fiyat hareketliliği konusunda temel tetikleyici gibi göründüğü belirtiliyor. Hafta sonu boyunca, zincir içi analitik kuruluşu Santiment, ADA ağında gerçekleşen büyük balina işlem sayılarının görünürlük kazanmaya başladığını bildirisinde bulundu. En son böyle bir örneğin yaşanıldığı zamanda ADA’nın yaklaşık olarak yüzde 28 oranında bir sıçrama yaşadığı süreci gösterdi.

Cardano ekosistemi Vasil Hard Fork’a hazırlık yapıyor

IOHK’nın en son haftalık geliştirme güncellemesine göre, Vasil Hard Fork için hazırlıkların artık son aşamasında olduğu ve ekibin odağının artık sonraki adımları yönlendirecek haftalık hareketlilikleri izlemeye aldıkları bildiriliyor. IOHK’ya göre bu hafta gerçekleşmesi düşünülen plana göre, yeni bir Vasil geliştirici test ağı başlatılması ve ekosistem ortaklarının (geliştiriciler ve üçüncü taraf bileşen sağlayıcılar dahil) sert çatallanma öncesi yeterli süreye sahip olmasını sağlamak adına son testler üzerinde geniş çapta bir geliştirici grubuyla yakın plan çalıştığı belirtiliyor.

Cardano Yüksekten Uçuyor!  Yükseliş Devam Edecek mi?

IOHK ayrıca, ağın büyüme bilgilerini içeren bir grafik paylaşımında bulundu. Şu anda, Cardano ekosistemi üzerinde, daha önce 986 olan proje sayısının 992 projeye çıktığı ve inşasının devam ettiği bildiriliyor. Cardano’da geçtiğimiz süre içinde toplam 89 proje başlatılırken, NFT proje sayısının da 5.796’ya yükseldiği belirtiliyor. Cardano ekosisteminin yerel token’i ADA sayısında da bir artış yaşandığı ve 5 milyonu aştığı görülüyor. Şu anda ADA fiyatı 0,624 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak u.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku